Reklama

Jutro straż miejska będzie odholowywała samochody z okolic Spodka

Ł. K.
Duża impreza to duże utrudnienia dla kierowców. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rejon Spodka zostanie wyłączony z ruchu. Problem z parkowaniem zacznie się już w piątek. Straż miejska apeluje o przestawianie samochodów w inne miejsca.

Najpierw na odcinku od Ronda im. Gen. J. Ziętka do ul. Katowickiej. Później również w innych miejscach. Utrudnienia związane z Sylwestrową Mocą Przebojów zaczną się już na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej z ul. Sokolską. W okolicy Spodka nie będzie możliwe parkowanie i poruszanie się samochodem. Część znaków już się pojawiła. Od piątku, 30 grudnia, na al. Korfantego nie będzie można zaparkować, a właściciele już stojących tam aut są proszeni o ich przestawienie. Miejsca postojowe znajdujące się obok Spodka i wyżej, w stronę skrzyżowania al. Korfantego z ul. Katowicką, zostaną w nocy zagrodzone barierkami. Zakaz będzie obowiązywał aż do 1 stycznia. Straż miejska apeluje o zwolnienie tych miejsc. W innym wypadku samochód może być usunięty na koszt właściciela. Koszt odstawienia samochodu na parking to ponad 500 zł. – Zakazy wprowadzamy po pierwsze ze względów organizacyjnych, a poza tym dla bezpieczeństwa pojazdów i uczestników imprezy – tłumaczy Piotr Piętak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Katowicach.

Największe utrudnienia pojawią się 31 grudnia. Zakazy postoju będą obowiązywały przez cały dzień. Z parkowania trzeba będzie zrezygnować przede wszystkim na całej długości ul. Sokolskiej. Parking przed Superjednostką będzie zamknięty. Podobnie jak ul. Olimpijska od strony al. Korfantego. Dostępne dla kierowców będą miejsca parkingowe znajdujące się wzdłuż ul. Góeckiego. Osoby mieszkające obok Spodka nie powinny mieć problemu z wjechaniem w okolicę imprezy. Ruch będzie kontrolowała policja. Jeszcze dzisiaj napiszemy, które drogi i w jakich godzinach zostaną wyłączone z ruchu 31. grudnia.


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 29 grudnia, 2016 at 4:06 pm - Reply

    Pytanie do organizatorów. Jeżeli ktoś np. zostawił tam swoje auto, bo mieszka w bloku przy Spodku, ale wyjechał do pracy za granicę to ma specjalnie przylecieć aby przeparkować auto na czas imprezy? Ludzie to jakiś obłęd moim zdaniem.

Dodaj komentarz

*
*