Reklama

Jest przetarg na kolejne centrum przesiadkowe. Teraz Brynów

Szymon Kosek
To już trzeci przetarg na budowę centrum przesiadkowego w Katowicach. Po Ligocie i Zawodziu przyszedł czas na Brynów. Koszt inwestycji to ponad 66 mln złotych. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na zrealizowanie prac.

Centrum ma powstać w rejonie pętli brynowskiej. Miasto wyda na nie 66 590 068 złotych, ale 85% tej kwoty pokrywa dofinansowanie unijne. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 15 maja.

W skład węzła wejdą dwa parkingi: jeden, dwukondygnacyjny, powstanie między ulicami Jankego i Kościuszki. Będzie na nim miejsce na 400 samochodów. Drugi powstanie wzdłuż ulicy Rzepakowej. Tu miejsc będzie 52. Powstanie też 6 miejsc postojowych Kiss&Ride (postój może trwać do 3 minut) i 6 miejsc dla taksówek i ok. 10 dla autobusów. Na parkingu dla rowerów będzie mogło zaparkować 20 jednośladów. Do tego zadaszone przystanki autobusowe i tramwajowe. W budynku poczekalni znajdą się toalety, punkty zakupu biletów, mała gastronomia i tablice dynamicznej informacji pasażerskiej.

Miasto Katowice na budowę węzłów uzyskało dofinansowanie unijne w wysokości ponad 120 mln złotych. Kolejne centra mają powstać przy ul. Sądowej, w Podlesiu, Piotrowicach i Kostuchnie.


Tagi:

Komentarze

  1. Janusz Kot 31 marca, 2017 at 10:21 pm - Reply

    502 miejsca parkingowe dla aut,20 dla rowerów!
    Miasto dla aut ,nie dla ludzi.
    Sołtys Katowic już dwa lata temu na Europejskim Kongresie mówił że “ludzie muszą się nacieszyć autami” .
    Śmierć i liczne choroby coraz bliższe…..

Dodaj komentarz

*
*