Reklama

Jest nowy prezes Kolei Śląskich

Aleksander Drzewiecki. Fot. www.kolejeslaskie.com.

G. Ż.
Aleksander Drzewiecki został nowym prezesem Kolei Śląskich. Zastąpił Wojciecha Dingesa, który pod koniec maja zrezygnował z funkcji. Drzewiecki wygrał konkurs na stanowisko prezesa.

Wcześniej nowy prezes KŚ sprawował funkcję dyrektora Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. W swojej karierze pracował również jako maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru kolejowego oraz biegły sądowy z zakresu transportu szynowego.

 Aleksander Drzewiecki jest absolwentem studiów doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej. Ukończył również studia w Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Jest autorem licznych ekspertyz, opracowań oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny kolejnictwa. Prywatnie to entuzjasta kolei od najmłodszych lat.

Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług – mówi nowy prezes KŚ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*