Reklama

Jest kolejny duży nabór do straży miejskiej. Na poprzedni zgłosiło się niewielu chętnych

G. Ż.
Straż Miejska w Katowicach cały czas rekrutuje. Kilka tygodni temu ogłoszony został największy w historii tej formacji nabór do służby. Chętnych nie było jednak zbyt wielu, dlatego jest już kolejny nabór. Do obsadzenia są 23 etaty.

Zwiększenie zatrudnienia w straży miejskiej to efekt wydarzeń z ostatnich wakacji, m.in. tragicznego wypadku na ul Mickiewicza, w którym kierowca PKM Katowice przejechał 19-latkę, a także pobicia kobiety przez  kibola GKS Katowice na ul. Mariackiej.

Władze Katowic podjęły decyzję m.in. o zwiększeniu zatrudnienia w SM o 29 etatów, zwiększeniu liczby operatorów miejskiego monitoringu i zakupie 20 nowych kamer. Od listopada strażnicy miejscu dostają też specjalny dodatek w wysokości 300 zł brutto miesięcznie, jeśli pracują bezpośrednio na ulicy.

Można było się spodziewać, że znalezienie około 30 nowych strażników w krótkim czasie będzie niemożliwe. Do naboru, który trwał od 1 do 18 października, zgłosiło się tylko 17 osób. Potrzebne były 32 (29 nowych etatów + 3 wakaty). Z tej grupy przyjętych zostało 10 osób. Dodatkowy straż trafił do Katowic na zasadzie przeniesienia.

W rozpoczętym właśnie naborze do obsadzenia są 23 etaty, bo od czasu pierwszego dużego naboru ze SM odeszły dwie osoby.

Wymagania są cały czas te same (obywatelstwo polskie, ukończone co najmniej 21 lat, wykształcenie minimum średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, dobra sprawność fizyczna, niekaralność sądowa i nienaganna opinia).

Ile zarabia strażnik miejski w Katowicach?

Kandydaci, którzy przejdą rekrutację, zarobią na początek 2 940 zł brutto (od stycznia pensja będzie wyższa, bo płaca minimalna na umowę o pracę wyniesie 3 010 zł). Do podstawowego wynagrodzenia doliczany jest dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) oraz wspomniany dodatek 300 zł brutto za pracę w trudnych warunkach (czyli na ulicy). Strażnikom przysługuje też „13-tka”. Pierwsza umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie jest możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 215 zł brutto.

Oferty pracy wraz z dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego wraz z adnotacją:

„Nabór nr KS.110.4.2021 z dnia 10 listopada 2021 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski – aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, w godz. 6.00-16.00, we wszystkie dni tygodnia, w nieprzekraczalnym terminie do 24 listopada 2021r.

Szczegółowych informacji udziela również Zespól Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu 32-494- 02 06.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*