Reklama

Jerzy Buzek oficjalnie poparł kandydata na prezydenta Katowic

Krupa_Buzek
Grzegorz Żądło
Podczas rodzinnej konwencji Forum Samorządowego i Piotr Uszok były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego poparł kandydaturę Marcina Krupy na prezydenta Katowic.

Mimo, że od lat związany jest z Platformą Obywatelską, przed pierwszą turą wyborów Jerzy Buzek nie poparł oficjalnie kandydata tej partii Arkadiusza Godlewskiego. Wsparł za to m.in. Macieja Biskupskiego, który kandydował do rady miasta. Teraz opowiedział się też za Krupą. – To najlepszy kandydat dla Katowic i dla Śląska. Nie wyobrażam sobie, żeby Katowice mogły się rozwijać bez kontynuacji tego, co wydarzyło się tu przez ostatnich 16 lat. To gwarantuje Marcin Krupa – powiedział Buzek. Dodał, że sam wprawdzie nie może głosować na Krupę, bo mieszka w Gliwicach, ale zachęca do tego mieszkańców Katowic.

Rodzinna konwencja FSiPU odbyła się w katowickim Oku Miasta. Jutro, w tym samym miejscu i o tej samej porze, wspierać Andrzeja Sośnierza, kandydata wystawionego przez PiS,  będzie prezes partii Jarosław Kaczyński.


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 22 listopada, 2014 at 10:03 pm - Reply

    Powiązanie Buzka z PO nie ma większego znaczenia. Niemal wszyscy prominentni kandydaci w Katowicach to jedna rodzina. Polecam artykuł:

    http://koszutka.eu/krytyczne%20oko.htm

    A to że Buzek nie poparł Godlewskiego, no cóż… prezes parku jeżeli chodzi o kwestie etyczne i profesjonalizm to człowiek, delikatnie rzecz ujmując, nie godny naśladowania.

Dodaj komentarz

*
*