Reklama

Jedni się bawią, a inni nie śpią. Na os. Tysiąclecia mają dość Fest Festivalu

Łukasz Kądziołka
Powraca problem hałasu podczas 5-dniowej imprezy w Parku Śląskim. Mieszkańcy na własną rękę mierzą, ile decybeli mają w swoich mieszkaniach w trakcie Fest Festivalu. Jeden z nich pisze, że gdyby organizator zmniejszył głośność, to byłoby to dobre nie tylko dla mieszkańców, ale również jego wizerunku.

Wystarczył jeden dzień Fest Festivalu, żeby mieszkańcy os. Tysiąclecia wysłali nam pierwsze wiadomości dotyczące ogromnego hałasu, który muszą znosić.

Koszmarny łomot dobiegający z kilku miejsc jednocześnie w godzinach nocnych i porannych uniemożliwia wypoczynek senny lekko licząc 25 tysiącom osób” – pisze jeden z mieszkańców ul. Chrobrego.

W nocy z 10 na 11 sierpnia zmierzył poziom hałasu przy zamkniętych oknach za pomocą aplikacji mobilnej. Wyszło 77 dB o godzinie 1.20. Nieco mniej pokazał miernik natężenia dźwięku, którego użył inny mieszkaniec o godzinie 3.00 na ul. Tysiąclecia 37. – Przy zamkniętych oknach 68 decybeli, a przy otwartym w niektórych momentach nawet 87 decybeli, co powoduje odczuwalne wibracje i silne dudnienie – pisze nasz czytelnik. O dudnieniu pisze też pierwszy z mieszkańców, który porównuje odgłosy z festiwalu do hałasu wywoływanego przez przejeżdżający pociąg towarowy. Sceny znajdują się około 500 metrów od okien jego mieszkania. Pierwszego dnia koncerty były rozpisane do około godziny 3.00. Już od 9.00 rozpoczęły się próby dźwięku przed kolejnymi koncertami zaplanowanymi na czwartek.

Zdaniem mieszkańca ul. Tysiąclecia imprezy na Stadionie Śląskim nie dokuczają mieszkańcom, bo „w miarę zbliżania się ciszy nocnej poziom hałasu ulega obniżeniu”. – Myślę, że gdyby organizator obniżył o kilka poziomów siłę i natężenie dźwięku, z jaką odbywa się tą impreza, byłoby to dobre dla lokalnej społeczności zamieszkałej wokół parku jak i polepszenie wizerunku organizatorów – pisze mieszkaniec (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Pan Adam ze swojego okna nie widzi ani jednej sceny, ale słyszy festiwal bardzo wyraźnie.

Fest Festival w Parku Śląskim odbywa się po raz trzeci. W trakcie i po zeszłorocznej edycji zgłoszenia w sprawie hałasu trafiały do policji, Parku Śląskiego, chorzowskiego urzędu miasta i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W 2021 roku przez cztery dni dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie odebrał zgłoszenia od 131 osób, które skarżyły się na zbyt duży hałas dochodzący z terenu imprezy. Sprawę komentował też marszałek. Po festiwalu mówił, że umowy z dzierżawcą Parku Śląskiego powinny mieć „twarde zapisy”, a koncerty kończyć się do godziny 22.00-23.00. – Nie pozwolę na to, żeby mieszkańcy cierpieli z powodu wydarzenia, które jest bardzo ciekawe, ale z drugiej strony chyba nie o to chodzi, żeby jedna grupa się bawiła, a druga cierpiała – twierdził we wrześniu 2021 roku Jakub Chełstowski. Organizator, firma Follow The Step, po pierwszej edycji podpisała z Parkiem Śląskim umowę dotyczącą organizacji kolejnych czterech. Aktualnie trwająca jest drugą z nich. Oznacza to, że powinny się jeszcze odbyć co najmniej dwie odsłony Fest Festivalu.

Impreza potrwa do niedzieli włącznie. Koncerty w większości zakończą się 14 sierpnia rano. Jednak jedna ze scen będzie działała aż do północy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Po pierwszym dniu festiwalu i wiadomościach od naszych czytelników zwróciliśmy się do organizatora z prośba o odniesienie się do skarg mieszkańców, ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy.


Tagi:

Komentarze

 1. Max 11 lutego, 2023 at 11:05 pm - Reply

  tak ogólnie to osiedle to oddalona dzielnica Sosnowca tym pokemon tam nic nie pasuje paskudne wierzowce jak czapki pielęgniarek za komuny

 2. Sebastian 29 sierpnia, 2022 at 7:18 am - Reply

  28 sierpnia – dwa tygodnie po festivalu a park dalej ogrodzony. Nie wszystko uprzątnięte. Trawniki rozjeżdżone, przysypane piaskiem a w piątek oblane cuchnąca gnojowicą.
  Koleiny wszędzie. Śmieci itp. W rejonie kapelusza złamane dwie latarnie a pozostałe cztery uszkodzone – wszystko do wymiany.
  Mogę udostępnić zdjęcia.
  Skandal!

  • Normalny 29 sierpnia, 2022 at 11:09 pm Reply

   Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie jak Sebastian i Beata! Pozdrawiam serdecznie

  • Beata 29 sierpnia, 2022 at 3:58 pm Reply

   Bardzo dobrze. Jak będzie tak daleko to poproszę o ich przekazanie celem dołączenia do zawiadomień do prokuratury. Ja mam nagrania z tego co dochodziło do mnie z Parku. Pozdrawiam.

 3. Sebastian 18 sierpnia, 2022 at 7:07 am - Reply

  Jest jeszcze jeden aspekt fest festivalu o którym nikt nie wspomina. Festiwal trwa 4 dni (realnie 6 i 4 dni to zwyczajne kłamstwo), zaś Park Śląski jest praktycznie zamknięty przez ponad 3 tygodnie!
  Widać, że festiwal jest nastawiony wyłącznie na zysk nie kryjąc tego – wynajmuje najtańsze i najgorsze firmy do montażu i demontażu scen.
  Kto podjął decyzję, że w środku wakacji, teren stanowiący miejsce wypoczynku i rekreacji dla całej aglomeracji jest zamknięty przez 1/3 okresu ferii? I to na cel, żeby prywatna firma zarobiła pieniądze.
  Panie Marszałku! Co Pan na to? Co z Pana wcześniejszymi deklaracjami?
  Ciemny lud wszystko kupi?
  Co na to Pan Kałuża? Co tym razem Pana przekonało?

 4. Michał 17 sierpnia, 2022 at 10:36 am - Reply

  Super festiwal 🙂 Świetnie że jest organizowany w Parku, sporo kasy wpadnie do okolicznych sklepów, kawiarni, restauracji.

  Cieszę się że organizator ma podpisaną umowe aż do 2024, także jeszcze 2 FESTy przed nami <3

 5. Tomm 15 sierpnia, 2022 at 12:20 pm - Reply

  Super festiwal 🙂
  Wiadomo, że będzie i za rok i w kolejnych latach.
  Wszystko już dogadane 🙂

  Poza tym – jest OFF, jest głośno na Paderewie. Jest Tauron – głośno na Gwiazdach. Jest Fest – jest głośno na Tauzenie.

  4 dni w roku.. litości.

  • Normalny 17 sierpnia, 2022 at 3:11 pm Reply

   O 4 dni za dużo

  • kukura 16 sierpnia, 2022 at 7:35 pm Reply

   Uderz głową w ściane. Powtarzaj czynność.

 6. Jan 15 sierpnia, 2022 at 12:13 pm - Reply

  Impreza dla niepełnosprawnych umysłowo. Kto na to wydał pozwolenie, powinien przed sądem odpowiadać. To samo dotyczy OFF festiwalu na Muchowcu.

  • Mariusz 16 sierpnia, 2022 at 3:05 pm Reply

   Postaw lustro przed sobą i wtedy mów o niepełnosprawnościach. Nie będę odnosił się do samego komentarza, bo wystarczy, że pokazałeś swój poziom obrażając uczestników .

 7. Ewa 15 sierpnia, 2022 at 9:08 am - Reply

  Mieszkam w Chorzowie Batorym, a i tak te wszystkie noce miałam nieprzespane. Ten łomot był nie do zniesienia! Kto wydał pozwolenie na wielonocne dręczenie mieszkańców Tysiąclecia, Chorzowa i okolic??? Mam podejrzenie, że prezydent Chorzowa wydał zgodę, a sam w tym czasie ewakuował się np na Seszele, bo przecież wybudował sobie hacjendę na terenie parku. Nie wierzę, że w tym czasie z uśmiechem na twarzy przez cztery noce wysłuchiwał tych łomotów. Jakież awantury były o JEDNĄ noc sylwestrową w Zakopanem! Tam przynajmniej jest MUZYKA. A my zmuszani jesteśmy przez kilka nocy w środku tygodnia do znoszenia tortur w postaci jednego wielkiego ŁOMOTU.

  • Edyta 16 sierpnia, 2022 at 6:08 pm Reply

   Mam takie pytanie – czy tak ciężko jest sobie kupić stopery do uszu, skoro nie możecie spać przez hałas? Całe miasto zarabia na tym festiwalu, nie tylko finansowo, ale również i wizerunkowo.

   • Katarzyna 28 sierpnia, 2022 at 4:24 pm Reply

    To chyba jakieś nieporozumienie, szkody po festiwalu nie tylko w zieleni nie pokryją zysków z festiwalu .do tego proszę pamiętać obok jest zoo,zwierzęta nie radzą sobie z takim hałasem. Park nie jest miejscem na organizację takiej imprezy. Rozjeżdone alejki zieleń pole biwakowe. Nie może być tak że park służący na co dzień kukuset tysiącom mieszkańców aglomeracji zawłaszczany jest na ponad miesiąc dla prywatnej firmy a szkody prze kolejne 8 miesięcy są nie do naprawienia. To jest skandal a decyzja powinna być zaskarżona do NSA.

   • Beata 16 sierpnia, 2022 at 10:28 pm Reply

    To ja poproszę o konkrety. Ile i na czym miasto zarobiło i co zaliczamy do tzw. sukcesu wizerunkowego?Bo już mi bokiem wychodzą te powtarzane slogany: wizerunek, promocja, pieniądze. Konkrety poproszę?

    • Katarzyna 28 sierpnia, 2022 at 4:46 pm Reply

     Park znany był przed festiwalem i próbować się nie musi a festival -nie. Nie byłby niczym nadzwyczajnym gdyby nie miejsce. Tyle ,że nie ma zgody by tu się odbywał. Skandaliczna decyzja ,ciekawe ile ktoś wziął w łapę?

   • kukura 16 sierpnia, 2022 at 7:30 pm Reply

    Pani chyba kupiła stoper mózgu.

 8. Adam 14 sierpnia, 2022 at 1:09 pm - Reply

  Mieszkam niedaleko i nie przeszkadza mi hałas, przede mną ktoś napisał ” Najlepiej kupić/wybudować/wynająć mieszkanie w bezpośredniej okolicy stadionu/toru ” i dokładnie ludzie którzy tam mieszkają niestety muszą się z tym liczyć że taki duży Park jest nie tylko na spacerki ale ma też służyć i promować nasz region !! A Fest festiwal bez wątpienia jest takim wydarzeniem. Byłem na różnych festiwalach ale Fest bije wszystkie i nie spotkałem osoby która by narzekała… Więc trzymam kciuki za organizatorów aby nic nie przeszkodziło w organizacji kolejnych odsłon

  • Beata 15 sierpnia, 2022 at 9:56 pm Reply

   Nie, nie muszą się liczyć i nie będą.

 9. Człowiek bez bólu 14 sierpnia, 2022 at 11:41 am - Reply

  Stadion powstał w 1956 a osiedle założono 1992 więc ból miesiąca w którym plecy tracą swoją szlachetną nazwe schowajcie sobie w kieszeń albo kupcie maść. Najlepiej kupić/wybudować/wynająć mieszkanie w bezpośredniej okolicy stadionu/toru wyścigowego itp a później narzekać na dobiegające hałasy z organizowanych imprez. Jakie to typowo polskie, a przypadkiem dzwony kościoła wam nie przeszkadzają wczas rano jak zaczynają nawoływać na mszę? Co roczna procesja w Boże Ciało też pewnie nikomu nie przeszkadza.

  • Beata 15 sierpnia, 2022 at 3:20 pm Reply

   Człowieku be bólu, a raczej bez mózgu, osiedle Tysiąclecia w Katowicach jak nazwa wskazuje, powstało z okazji uczczenia 1000 lecia Państwa Polskiego. Jego budowę rozpoczęto w 1961 r. Budowę Parku Śląskiego, wówczas Wojewódzkiego Parku Kultury i (o ironio) Wypoczynku rozpoczęto w 1960 r. Tak więc polecam trochę mniej łomotu a trochę więcej podręczników. Głośna muzyka powoduje zanik połączeń nerwowych (tzw. synaps)

  • Grzegorz Żądło 14 sierpnia, 2022 at 11:48 am Reply

   Kiedy powstało os. Tysiąclecia? W 1992 roku? Aha.

   • Bon 15 sierpnia, 2022 at 11:43 am Reply

    Zamknąć tego co dał zezwolenia na organizację tego festiwalu czyli detektora parku śląskiego !!!

   • Człowiek bez bólu 14 sierpnia, 2022 at 11:52 am Reply

    Przepraszam wkradła się literówka 82(zakończenie budowy) nie mniej jednak rozpoczęcie budowy było w 61. Więc w dalszym ciągu 5 lat po otwarciu śląskiego

    • MM 14 sierpnia, 2022 at 1:06 pm Reply

     Tylko, że Fest Festiwal nie odbywał się w WPKiW (bo tak się kiedyś ten park nazywał) od początku istnienia parku czy stadionu. Ani nawet w latach największego zasiedlania Tysiąclecia. Większość ludzi tam mieszka od dziesięcioleci, a Fest Festiwal to dość nowa impreza w parku. Dlatego twierdzenie, że ludzie najpierw kupują/wynajmują mieszkania przy parku a potem narzekają na hałas jest bezpodstawne. Może dzieciaku poczytaj trochę i zapoznaj się dobrze z tematem zanim zaczniesz się wymądrzać.

    • Krzysztof 14 sierpnia, 2022 at 12:22 pm Reply

     Chyba człowiek nie czytał że to było słychać ponad 15 km od parku a nawet dalej w ościennych miastach… Więc co mają powiedzieć Ci, którzy zachowawczo zamieszkali daleko, jednakże hałas ludzkiego zoo im przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu?

     • Człowiek bez bólu 15 sierpnia, 2022 at 8:01 pm Reply

      6 km w linii prostej od stadionu i nic nie słyszałem
      Nie pozdrawiam

      • Sebastian 16 sierpnia, 2022 at 8:16 am Reply

       TY, bo ja Ciebie w ogóle nie rozumiem..
       Ty wiesz co piszesz? Zarzucasz kłamstwo lub przesadę ludziom mieszkającym 2,5km od źródła hałasu (Siemianowice) lub mieszkańcom os. Tysiąclecia (400m od źródła dźwięku), że kłamią bo w odległości 6km nie był nic słychać?
       Jak dla mnie udajesz. Nie można być aż tak głupim

       • Bart 16 sierpnia, 2022 at 1:39 pm Reply

        Odnosił się do 15 km podanych przez poprzednika. Naucz się czytać.

        • Sebastian 17 sierpnia, 2022 at 8:11 am Reply

         Jak już to: „Czytaj uważnie” lub „czytaj ze zrozumieniem”
         Czytać jak widzisz potrafię.
         Więc Ty się naucz znaczeń wyrazów i ich poprawnie używaj, Panie nieomylny.

         A tak dla wyjaśnienia: w komórce nie wyświetlał mi się komentarz Krzysztofa. nie wiem dlaczego ale czasem nie wszystko się wyświetla.

 10. kvvvb 14 sierpnia, 2022 at 5:19 am - Reply

  Najlepszy festiwal w kraju, do zobaczyska za rok ❤️

  • AA 14 sierpnia, 2022 at 10:27 am Reply

   Oby nie!

 11. Karolina 14 sierpnia, 2022 at 2:20 am - Reply

  Ciągle hałas jest 2:18, ostatni dzień „festiwalu”. Po co? Przecież jedno zoo w Chorzowie mamy, jeszcze trzeba organizować kolejne? Po to żeby ludzie chodzili jeszcze bardziej jak tykajace bomby?

 12. Karol 14 sierpnia, 2022 at 2:02 am - Reply

  To słychać też w Świętochłowicach i w Rudzie Śląskiej niesie się DTŚ-ką jak menelem w busie…. Są ludzie i są parapety, które powinny odpaść i roztrzaskać się jak śnieg na chodniku… Próba przebicia Owsiaka z imprezami…. Tylko debile narażają ludzi, tych którzy idą do pracy, osoby starsze, a przede wszystkim dzieci! Mam nadzieję że organizatorom jak i wydającym pozwolenie rurka siodełko w rowerze przebije i wejdzie tak głęboko jak głęboko macie mieszkańców swojego miasta i ościennych… Żeby wam benzyna z dieslem się pomyliła, papier toaletowy skończył przy sraczce życia, kawy zabrakło w ekspresie, żeby wam prąd odcięli na rok i żeby was odcięło od cywilizacji i wi-fi co by więcej debilnych pomysłów do głowy nie przychodziło!

 13. ALBERT 13 sierpnia, 2022 at 9:16 pm - Reply

  WE WTOREK USZAJĄ POZWY PREZESA PARKU, PREZYDENCIKA CHORZOWA I ORGANIZATORA.
  TYSIĄCE NIEWYSPANYCH OSÓB UZYSKA NIEMAŁE ODSZKODOWANIA W POZWACH ZA NIEPZESPANE 100 GODZIN

  • Karolina 14 sierpnia, 2022 at 2:06 am Reply

   Jakieś grupowe? Jak dołączyć? W ościennych miastach też się nie da spać ani funkcjonować, jak zaczyna się łomot.

 14. Enka 13 sierpnia, 2022 at 7:42 pm - Reply

  Zgadzam się z przedmówcami. Brak kultury, umiejętności organizatorów i poszanowania dla drugiego człowieka.
  Organizacja festiwalu nie powinna być uciążliwa wystarczy w odpowiednią stronę skierować głośniki.
  Dzisiaj i jutro w na parkingu Strefie Kultury impreza Red Bull Draft. Cały dzień hałas tuningowanych samochodów.
  Tego typu imprezy dla koneserów organizuje się na stadionach a nie w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

 15. Beata 13 sierpnia, 2022 at 4:42 pm - Reply

  Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony z petycjami, na której można zgłosić swój protest przeciwko organizacji tej imprezy w Parku Śląskim
  https://www.petycjeonline.com/signatures.php?tunnus=stop_organizacji_kolejnych_edycji_fest_festivalu_w_parku_lskim&page_number=9&num_rows=10

  • Mikelo 15 sierpnia, 2022 at 11:38 pm Reply

   136 podpisów pod petycją w 5 dni. Rzeczywiście całe oś. Tysiąclecia i pół aglomeracji jest przeciwko. Ta ilość podpisów pokazuje wszystko dosyć wyraźnie.

 16. Krzysztof 13 sierpnia, 2022 at 3:49 pm - Reply

  Park Slaski “zarobi “ za 4 dni…. 40 tys zlotych. Organizator festiwalu 20 mln. 40 tys nie wystarczy na oplacenie pradu i naprawe dewastacji zieleni parkowej i alejek asfaltowych po zdewastowaniu ich przez ciezarowki organizatorôw . Dyrekcha parku do kryminału CBA do Urzedu miasta Chorzowa katowic i Marszalkowskiego !!!

 17. Mariusz 13 sierpnia, 2022 at 1:06 pm - Reply

  Połowa osiedla jakoś zniesie bóldupienie na festiwal drugiej połowy osiedla. Na szczęście to tylko 4 dni. W okolicy roku 2000 takie imprezy były ci tydzień w wakacje. Ale wtedy odbywały się na polach Marsowych. I nikt nie miał z tym problemu.

 18. Aldona 13 sierpnia, 2022 at 12:43 pm - Reply

  Ja mam dość mieszkańców Katowic!

  • krzysztof 13 sierpnia, 2022 at 3:29 pm Reply

   Aldona u ciebie w Sosnowcu wiecej takich “aldonek”

  • Beata 13 sierpnia, 2022 at 12:58 pm Reply

   Prosiłaby o nie wyrażanie się w ten sposób. Nikt na tym forum z wyrażających dezaprobatę dla fest festivalu nie odnosi się personalnie do jego uczestników. Jak dla mnie, to biorący udział w tej imprezie mogą sobie głowy powsadzać do urządzeń nagłaśniających aż je echo rozsadzi. Ale wara od mojego komfortu i miru domowego do którego mam prawo. Mam nadzieję,że posiadając potomstwo lub mając pod opieką osobę chorą nieuleczalnie (czego oczywiście nie życzę) zmieni się Pani optyka.

 19. Beata 13 sierpnia, 2022 at 12:18 pm - Reply

  To co zrobili zarządzający Parkiem (a jest to w tej chwili spółka akcyjna – gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, w której 100% udziałów ma Województwo Śląskie, a więc Marszałek) to jest jakaś granda. Chcę zauważyć, że pozbawianie kogoś snu jak i narażanie na głośne dźwięki to nic innego jak elementy, które w prawie międzynarodowym uważane są jako tortury. Z tym mamy do czynienia. Przedstawiciele władz lokalnych zafundowali nam tortury i ktoś za to powinien odpowiedzieć karnie. Jeśli podpisując umowę nie mieli świadomości jaki wpływ może mieć ta impreza na jakość życia ludzi mieszkających wokół Parku, to powinno się takie osoby pozbawić dożywotnio pełnienia funkcji publicznych z powodu braku wyobraźni i celowe działanie na szkodę społeczności lokalnej.

  • Krzysztof 13 sierpnia, 2022 at 3:36 pm Reply

   Brawo Beata. Pokazac marszalkowi i jeho opcji środkowy palec w przysxlorocznych wyborach samorzadowych. PUs nigdy nie mial lekko na Os Tysiaclecia ale po diswuadczenuach z Fest festiwalem maja “pozamiatane”. 20 tys. głosów mieszkancy ulokuja gdzie indziej.
   Festiwal trzeba przeniesc pod rezydencjè Chełstowskiego i prezydenta chorzowa , ktory pomimo negatywnej opinii Policji i tsk sydał zgode na organizacje festiwalu w parku Slaskim

 20. Dramat 13 sierpnia, 2022 at 7:51 am - Reply

  Organizator najwidoczniej ma to gdzies, jest duzo technologii chocby ekrany jak przy autostradzie itp. Ale nikt sie na to nie wysilil. Urzednicy w zeszlym roku przkonywali ze bedzie poprawa w tym, a wychodzi na to ze nikt nawet palcem nie kiwnal zeby cos zmienic

 21. Lamborghini 13 sierpnia, 2022 at 5:43 am - Reply

  Odwołać wojewody albo kogoś z władz , kto wydał pozwolenie na taką imprezę, organizator jeżeli dostał taką zgodę to robi swoje , władze tu są winne

 22. Timii Timii 13 sierpnia, 2022 at 4:54 am - Reply

  Stare Pisowskie Trolle pisza te negatywne komentarze ,najlepiej jedcie na JASNA GORE do Rydzyka sie modlic zenada .My mlodzi ludzie z Tysiaclecia chcemy sie bawic i bedziemy az do konca zycia i jeden dzien dluzej .

  • Mirek 16 sierpnia, 2022 at 10:08 am Reply

   Ja też lubię się bawić. Ale to tego powinno być odpowiednie miejsce, żeby innym nie przeszkadzało. Ale co Ty tam wiesz, masz innych w d..ie i myślisz tylko o sobie.

 23. Magedu 12 sierpnia, 2022 at 11:32 pm - Reply

  Nie tylko Tysiąclecie, ale w Starym Chorzowie też wszystko dudni i może nie słychać samej muzyki, to jednak to ciągle dudnienie nie pozwala odpocząć, a co dopiero zasnąć…

 24. Rr 12 sierpnia, 2022 at 7:36 pm - Reply

  Festiwal nie musi być bo bez niego nic się nie stanie kiedyś go nie było i wszyscy żyliśmy!!!! Festiwal może być ale nie musi to zdecydowanie robi różnicę !!!!

 25. Sebastian 12 sierpnia, 2022 at 2:19 pm - Reply

  No i tu jest właśnie problem, że każdy okopuje się na swoim stanowisku i brak dobrej woli po każdej ze stron.
  No bo i festiwal musi być jak i muszą być zachowane odpowiednie warunki dla życia ludzi i zwierząt.
  Aktualnie mamy brak poszanowania wszystkiego jak i sprzeczne komunikaty ze strony władz.
  Festiwal niech sobie będzie jak najbardziej, nawet i tydzień.
  Ale czy musi być jednocześnie 10 scen z których kumuluje się dźwięk? Czy widzowie pączkują by oglądać np. 4 sceny jednocześnie?
  Czy musi być aż tak głośno? Pytanie nie jest bezpodstawne bo w parku odbywało się wiele imprez muzycznych (nie tylko na stadionie) i nigdy nie budziły one aż tyle kontrowersji.
  Nikt nie wmówi mi, że nie będzie słychać przy scenie. Inna sprawa, że niedociągnięcia w umiejętnościach muzycznych/wokalnych czy w nagłośnieniu najłatwiej ukryć poziomem dźwięku.
  Czy trzeba grać aż do 3 w nocy?
  Z innej znów strony mamy zarząd parku, który stawia tablice informacyjne o tym jaka to przyroda dzika żyje w parku.. Taka „oaza pod rudym obłokiem” po czym organizuje imprezę, która te przyrodę skutecznie niszczy (hałas, przecięcie szlaków migracji, zajęcie terenu itp.)
  Nie wspomnę już o tym, że festiwal 4 dni a 2/3 parku zamknięte w wakacje na ponad 2 tygodnie. Ty znów kasa – wynajęto nieudolne firmy, które prostych scen nie potrafią rozłożyć w ciągu tygodnia. Zapraszam sprawdzić w jakim czasie ustawiane są i demontowane wielkie sceny takich zespołów jak U2, Rammstein itp.
  Dlaczego festiwal trwa od 10 do 13 sierpnia gdy 14 i 15 sierpnia są dniami wolnymi i nikomu by nie przeszkadzała muzyka? lepiej hałasować w dni robocze?
  Może uwzględnić te argumenty i zrobić np. tygodniowy festiwal pełną gębą ale z poszanowaniem otoczenia?
  Jak dla mnie ta impreza to po prostu czysto komercyjny zabieg nastawiony na szybki zysk.

 26. Bolo 12 sierpnia, 2022 at 1:01 pm - Reply

  Właśnie jak widzimy ile jest warte słowo polityka. Może panie redaktorze pan marszałka do odniesienia się do swoich słów.

  • Ja 13 sierpnia, 2022 at 11:15 am Reply

   Ja czegos noe rozumię. Dlaczego festiwal nie może odbywać się powiedzmy od 8-9 do max 24? Mieszkam w Świętochłowicach tuż pod Bytomiem i niestety snu nie zaznaliśmy. Z piatku na sobote to było przegięcie na maxa caaała noc dudnienie do 6 rano. Czy ktoś ma nad tym panowanie? Bo chyba nie!!

Dodaj komentarz

*
*