Reklama

Jarmark na Nikiszu przez cały weekend

Fot. archiwum. Żródło: www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu.

G. Ż.
Przez dwa dni w Nikiszowcu będzie można kupić rękodzieło i sztukę użytkową. Na imprezie ma się pojawić 190 wystawców. Będą też występy artystyczne.

Jarmark na Nikiszu rozpoczął się w sobotę o godz. 10. Zarówno dzisiaj, jak i w niedzielę,  zakupy będzie można robić do godz. 19. Do wyboru m.in. rękodzieło i sztuka użytkowa m.in. malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna, wyroby z drewna, ozdoby świąteczne, krawiectwo artystyczne, biżuteria, pamiątki z Nikiszowca i Górnego Śląska. Tegoroczny jarmark promuje grafika lokalnego artysty Grzegorza Chudego. Podczas jarmarku będzie działać kilka punktów gastronomicznych, kawiarnie, ciastkarnie.

W części artystycznej organizatorzy – Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych – przygotowali m.in. przedstawienie dla najmłodszych „Pingwiny z Zimowej Krainy” (sobota, godz. 14.30). Tradycyjnie działać będzie także karuzela wiedeńska. Wszyscy fani Nikiszowca będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu osiedla z lokalnym przewodnikiem (zbiórka przy makiecie Nikiszowca o godz. 15 w sobotę).

W niedzielę od godz. 13.30 rusza rozpoczną się występu na scenie muzycznej. Jak co roku wystąpi Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek, a także dzieci z SP 53 i z Przedszkola nr 32. Później wystąpią jeszcze nigeryjski wokalista soulowy KC Nwokoye, zespół „Fungus Combo”, Jan Nowak i pochodzący z Rybnika zespół „Chwila Nieuwagi”.

Biuro organizatora jarmarku mieścić się będzie w Centrum Zimbardo w Nikiszowcu, pl. Wyzwolenia 5. Samo wydarzenie odbywa się na nikiszowieckim rynku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*