Reklama

Rozpoczynają się dzielnicowe prezentacje projektów do Budżetu Obywatelskiego

Ł. K.
W poniedziałek rozpoczynają się dzielnicowe spotkania i prezentacje projektów dopuszczonych do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na początek o szczegółach złożonych wniosków porozmawiają mieszkańcy os. Witosa, Murcek i Nikiszowca.

W każdej z trzech dzielnic, w których odbędą się dzisiaj prezentacje, do wyboru są m.in. projekty dotyczące placów zabaw i bibliotek. Na os. Witosa, oprócz nowych książek i komputerów w filii MBP może pojawić się konsola ruchu do gier. Nie brakuje innych oryginalnych pomysłów. Jednym z nich, również na os. Witosa, jest stworzenie miejsca do wspólnego grillowania. Z kolei w Murckach pojawiła się szansa na łatwiejsze zaparkowanie roweru, bo jedną z propozycji jest umieszczenie w dzielnicy 57 stojaków rowerowych. Kolejny przykład to wydanie bezpłatnego przewodnika po Lasach Murckowskich, który miałby m. in. pomóc w zaplanowaniu spaceru lub wycieczki rowerowej po lesie.

Niedawno pisaliśmy o nowym systemie monitoringu w mieście (czytaj TUTAJ). W dzielnicy Janów do systemu mogą zostać podłączone 3 nowe kamery. Inny z projektów dotyczy remontu słynnej mozaiki z różami na fasadzie budynku poczty przy pl. Wyzwolenia 4.

Wszystkie projekty zakwalifikowane do głosowania można znaleźć TUTAJ.

Dzisiejsze prezentacje odbędą się w:
Murcki, MDK „Południe”, ul. P. Kołodzieja 42
Osiedle Witosa, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, ul. Witosa 23
Janów-Nikiszowiec, Centrum Zimbardo w Nikiszowcu, Plac Wyzwolenia 5
Początek spotkań o godzinie 17.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*