Reklama

Jak spędzić ferie w Katowicach? Podpowiadamy

Szymon Kosek
Dziś pierwszy dzień ferii. Nie wszystkie dzieci spędzą ten czas na wyjazdach. Te, które zostaną w Katowicach, mogą skorzystać z zajęć przygotowanych w ramach akcji “Zima w mieście 2017”.

Odbędą się one w ponad 40 szkołach w prawie wszystkich dzielnicach miasta. Będą zajęcia sportowe, plastyczne, muzyczne, wyjścia do kina, muzeum czy teatru. Swoje propozycje przygotowały też m.in. domy kultury, Muzeum Historii Katowic, Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, i Miasto Ogrodów.

W trakcie ferii zimowych w katowickich szkołach (podstawowych oraz gimnazjalnych) wyznaczone będą dyżurujące stołówki, które prowadzić będą dożywianie w formie obiadów dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą społeczną.

W czasie ferii w Katowicach będą działać dwa bezpłatne lodowiska: na Rynku (czynne codziennie od 8.00 do 22.00) i w Murckach przy Bielskiej 1a (również codziennie od 8.00 do 22.00). Oprócz tego, na łyżwach będzie można pojeździć na lodowisku Jantor (czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00). Bardziej dostępne będzie lodowisko przy Spodku. Zamiast dwóch popołudniowych ślizgawek, w tygodniu będzie ich pięć. Bilety można kupić w kasach Spodka na pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej ślizgawki lub online na stronie bilety24.pl.

Będzie też propozycja dla lubiących pływać. W godzinach od 8.00 do 12.00 wejście na basen przy Spodku będzie kosztować za 8 (bilet ulgowy) i 12 (normalny) złotych. W pozostałych godzinach cena regularna: 10 (ulgowy) i 16 (normalny) złotych.

Swoją propozycję przygotowała też siatkarska sekcja GKS-u Katowice. Klub zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży ze szkół, świetlic i klubów sportowych na dwa mecze: we wtorek (17 stycznia, godz. 18) z LOTOSEM Treflem Gdański i w poniedziałek w drugim tygodniu ferii (23 stycznia, godz. 18) z BBTS-em Bielsko-Biała. Grupy zorganizowane wchodzą bezpłatnie.

Więcej informacji o zajęciach i zimowych atrakcjach w czasie tegorocznych ferii na stronie katowice.eu.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*