Reklama

Ilona Kanclerz kandydatką na prezydenta Katowic

Łukasz Kądziołka
Śląska Partia Regionalna w końcu ogłasza swoich kandydatów w nadchodzących wyborach, a jej hasło to “TAK! KATOWICE”. Ilona Kanclerz powalczy o fotel prezydenta Katowic. Jednak najważniejsza ma być rada miasta.

O tym, że Ilona Kanclerz będzie kandydatką Śląskiej Partii Regionalnej na prezydenta Katowic mówiło się już od dawna. Dzisiaj spekulacje ostatecznie się potwierdziły. Kanclerz będzie również “jedynką” na liście ŚPR w okręgu wyborczym obejmującym Śródmieście, Osiedle Paderewskiego-Muchowiec, Brynów część wschodnia-Osiedle Zgrzebnioka, Dąb. Jak twierdzi kandydatka, ostatnie sondaże pokazują, że na drugą turę ma szansę zarówno ona, jak i Jarosław Makowski. – Myślę, że trzeba zmienić w mieście podejście nie tylko do zarządzania miasta, budżetem, administracją, ale przede wszystkim odwrócić się do ludzi i przypomnieć sobie o tym, od czego są urzędnicy. To są funkcjonariusze służby społecznej. I tak właśnie widzę naszą przyszłą prezydenturę i obecność w radzie miasta – mówi Ilona Kanclerz.

Program ŚPR w Katowicach ma być podzielony na “Małą Kartę” i “Dużą Kartę”. Pierwsza będzie odpowiedzią na potrzeby dzielnic, a druga dotyczy całego miasta. W centrum Katowic jedną z ważniejszych kwestii jest poprawa bezpieczeństwa, która będzie możliwa po zwiększeniu liczby kamer. Poprawić należy także wygląd śródmieścia. Dlatego partia chce utworzenia tu parku kulturowego, czyli regulacji dotyczących reklam zewnętrznych i m.in. ujednolicenia ogródków, przystanków czy śmietników. Ponadto członkowie ŚPR uważają, że pieniądze w miejskiej kasie są nieproporcjonalnie dzielone pomiędzy dzielnicami. Marek Nowara, obecny radny RAŚ (w nadchodzących wyborach kandydat ŚPR w okręgu nr 5 – Zawodzie, Wełnowiec-Józefowiec, Koszutka, Bogucice), przekonuje, że Miejskie Domu Kultury mogłyby dostawać więcej pieniędzy. Wystarczyłoby zrezygnować z jednej dużej imprezy w mieście, żeby zapewnić odpowiednie finansowanie wydarzeń w dzielnicach. Poza tym w Katowicach urzędnicy powinni działać szybciej. – Patrzymy też na gminy ościenne, które pewne realizacje projektów są w stanie szybciej przeforsować i zrealizować. Problem na przykład placu wodnego, który był przez 3 lata realizowany, wdrażany. Na szczęście go już mamy. Natomiast pokazuje się gmina Jaworzno, która w szybkim tempie ma to zakończone. Jeden rok działania, a bardzo podobny projekt – mówi Grzegorz Augustyn, kandydat na radnego w okręgu nr 5 (Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec, Murcki). Kolejnymi “jedynkami” na liście ŚPR będą: Aleksander Uszok (okręg nr 1 – Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Kostuchna, Podlesie), Piotr Snaczke (okręg nr 4 – Załęska Hałda-Brynów część zachodnia, Załęże, Osiedle Witosa, Osiedle Tysiąclecia). Konkrety dotyczące programu mają zostać przedstawione we wrześniu.


Tagi:

Komentarze

  1. L 21 października, 2018 at 6:35 am - Reply

    To to to od gorzelika ? To dziękuję – raus

Dodaj komentarz

*
*