Reklama

Jeszcze można zrobić zakupy. Sklepy czynne w Wielkanoc 2021

Redakcja
Sklepy w Wielką Sobotę jeszcze otwarte. Największe sieci handlowe będą obsługiwały klientów do tej samej godziny. Jednak małe sklepy mogą również obsługiwać klientów w trakcie świąt.

W piątek można było zobaczyć duży ruch w sklepach. Większe placówki nie miały tak dużego problemu z wpuszczeniem wszystkich klientów do środka, choć obowiązują obostrzenia. Limit klientów to 1 osoba na 15 m kw. w obiektach do 100 m kw. Natomiast w pomieszczeniach powyżej 100 m kw. limit to jedna osoba na 20 m kw. Jednak kolejki ustawiały przed mniejszymi lokalami, m.in. piekarniami czy sklepami mięsnymi.

Zakupy świąteczne nadal można zrobić w Wielką Sobotę. Choć pracownicy największych sieci handlowych pracują dziś krócej. Zgodnie z przepisami w Wielką Sobotę sklepy mogą być czynne maksymalnie do godz. 14.00. Jednak większość zamknie się wcześniej.

Do godziny 13.00 otwarte będą sklepy: Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Auchan i Netto. W trakcie świąt można jednak spodziewać się, że niektóre sklepy mogą obsługiwać klientów. Dla tych, którzy będą koniecznie chcieli coś kupić w tym czasie, pozostaje szukać otwartych sklepów sieci Żabka, które działają na podstawie franczyzy i decyzję o otwarciu podejmuje sam właściciel.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*