Reklama

Hotel Katowice zamieniony w hotel dla lekarzy ze szpitala zakaźnego

Łukasz Kądziołka
Hotel Katowice przyjmuje medyków ze szpitala zakaźnego. Cały obiekt ma teraz służyć do wsparcia personelu medycznego. Dzisiaj pojawili się pierwsi goście.

Od dzisiaj hotel w ścisłym centrum Katowic będzie służył do wsparcia personelu medycznego. Tym samym Hotel Katowice włączył się do akcji #HoteleDlaMedyków.

Jesteśmy z medykami w tych trudnych dla nas wszystkich dniach. Przygotowaliśmy ponad 100 pokoi przeznaczonych dla personelu medycznego, który opiekuje się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID-19” – czytamy na profilu Facebook hotelu.

W Hotelu Katowice od teraz jest dokładnie 180 pokoi do dyspozycji pracowników służby medycznej ze szpitala zakaźnego w Tychach. Pierwsi goście ze szpitala jednoimiennego wprowadzili się do obiektu przy al. Korfantego dzisiaj. – To są zdrowe osoby, które ze względu na swoje warunki bytowe albo nie mogą, albo nie chcą wracać do domu – mówi Jakub Przybyła, dyrektor Hotelu Katowice. Dodaje, że obsługa zachowuje wszystkie zalecane środki bezpieczeństwa, ale poza tym medycy są traktowani jak normalni goście.

Zgodnie z deklaracją Polskiego Holdingu Hotelowego, do którego należy obiekt przy al. Korfantego, Hotel Katowice pozostanie otwarty dla medyków tak długo, jak będzie to konieczne.
Dzięki temu personel medyczny będzie miał zapewnione komfortowe warunki do odpoczynku po ciężkiej i wielogodzinnej pracy oraz zostanie zminimalizowane ryzyko zakażeń dla ich rodzin” – pisze PHH.

Funkcjonowanie hotelu dla medyka, wraz z kosztami noclegu i śniadań, będzie w całości sfinansowane przez Polski Holding Hotelowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*