Reklama

Hotel i biurowiec zamiast parkingu przy ul. Młyńskiej

Ł. K.
Przy urzędzie miasta w Katowicach powstanie budynek hotelowo-biurowy. Wybuduje go spółka, która ma już za sobą realizację jednego hotelu w centrum miasta. Inwestycja ruszy, gdy właściciel terenu uzyska wszystkie pozwolenia.

Od wielu lat był tu mało estetyczny płatny parking, ale ma się to zmienić. Wiadomo już co stanie się z działką położoną przy ul. Młyńskiej, tuż obok katowickiego urzędu. Niedawno doszło do transakcji pomiędzy miastem a spółką, która ten teren użytkowała. Jej efektem jest zamiana wieczystego użytkowania na własność. Firma Grupa Menedżerska zapłaciła za tę zamianę ok. 3 mln zł. Zbycie terenu to dopiero początek dużego przedsięwzięcia.

W miejscu parkingu, pomiędzy urzędem a dworcem, powstanie hotel i biurowiec w jednym. – Chcielibyśmy w tym roku uzyskać pozwolenie na budowę i to jest najważniejsze – mówi Piotr Ciepał, prezes Grupy Menedżerskiej. Firma zaczęła już nawet porządkować teren. Z parkingu zniknie stara budka, która od dawna popadała w ruinę. Jednak zanim pozwolenie będzie wydane i ruszy inwestycja, firma musi otrzymać decyzję dotyczącą warunków zabudowy. Najprawdopodobniej nastąpi to w ciągu kilku dni. Inwestorem budynku hotelowo-biurowego przy ul. Młyńskiej będzie firma UBM. Ta sama, która zbudowała hotel Vienna House Easy Angelo przy ul. Sokolskiej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*