Reklama

Gwiazdy bluesa na jednej scenie. Wehikuł czasu i Szlak Ślaskiego Bluesa

Ł. K.
Publiczność przeniesie się w czasie, żeby posłuchać legendarnych kompozycji. Największe przeboje bluesa odżyją na scenie podczas koncertu gwiazd śląskiej sceny. Wydarzenie będzie inauguracją Szlaku Śląskiego Bluesa.

Na szlaku znajdą się miejsca, w których odbywały się niegdyś koncerty i jam session. Będą to m. in. kluby, w których muzycy grali bluesa od lat 50. Szlak Śląskiego Bluesa rusza już tej niedzieli. Jego działalność otworzy koncert w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Stworzonemu, specjalnie na tę okazję, przez Jana Gałacha zespołowi będą towarzyszyć znani bluesowi wykonawcy. Podczas niedzielnego koncertu na jednej scenie pojawią się: Sebastian Riedel, CreeŚląska Grupa BluesowaApostolis AnthimosMarek PiekarczykMaciej Radziejewski i Krzysztof GłuchMaciej Lipina i Andrzej Urny oraz Roman Pazur Wojciechowski. Na tę okazję przygotowano utwory najbardziej znanych śląskich grup jak Dżem, SBB czy zespołu Krzak. Jednak w repertuarze nie zabraknie kompozycji tych mniej rozpoznawalnych, jak Apokalipsa czy Kwadrat. Będzie też muzykę mistrzów zza Oceanu. Usłyszeć będzie można utwory m. in. The Rolling Stones, The Animals i Joe Cockera. Bilety są dostępne w cenie 20 zł (normalne) i 10 zł (studenci, osoby z Kartą Seniora oraz dzieci). Można je kupić na: ticketportal.pl i kupbilecik.pl. Będą też dostępne na miejscu, jeśli wcześniej nie zostaną sprzedane w internecie.


Tagi:

Komentarze

  1. Lukaz 9 października, 2017 at 5:53 pm - Reply

    Koncert za głośny. Takie larmo, że nie dało się wychwycić w większości utworów nic lub prawie nic. Jakbym nie znał, to bym nie poznał. Poza tym mało bluesa. Wykonanie utworu p. Niemena za to świetne (bo cichsze?). Niestety żałuję, że zabrałem rodzinę.

Dodaj komentarz

*
*