Reklama

GKS Katowice dostanie z budżetu miasta prawie 25 mln zł

Grzegorz Żądło
GKS Katowice dostanie w tym roku z budżetu miasta prawie 25 mln zł. Większą część tej kwoty klub dostanie z konkursu na Organizację uprawiania sportu. Reszta pieniędzy popłynie z budżetu w ramach podniesienia kapitału spółki.

Na najbliższej sesji radni będą głosować nad projektem uchwały o zmianach w budżecie miasta. Główna pozycja to 9,8 mln zł na podwyższenie kapitału zakładowego spółki GKS GieKSa Katowice SA. W zamian za objęcie nowych akcji, miasto przeleje pieniądze w związku z procesem konsolidacji w Grupie Kapitałowej GKS GieKSa S.A. i rozwojem struktur organizacyjnych celem zapewnienia stabilności finansowej spółki.

To oficjalne uzasadnienie. W praktyce oznacza to, że klub, jak zawsze, nie jest w stanie wygenerować przychodów, które pozwolą mu na bezpieczne funkcjonowanie. Rozwój struktur organizacyjnych to z kolei wcielenie hokejowej spółki córki do GKS GieKSa SA.

To jednak nie koniec wydatków z kasy miasta. W rozstrzygniętym w środę konkursie na „Organizację uprawianie sportu” GKS dostał 10,7 mln zł, a hokejowa spółka kolejne 4 mln zł. Wszystkie inne kluby (16), którym przyznane zostały pieniądze, łącznie otrzymają 2,1 mln zł.

Na duża kwotę, bo 375 tys. zł, może też liczyć związana z GKS Fundacja „Sportowe Katowice”, która zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. To z kolei pieniądze z konkursu na upowszechnianie sportu i turystyki.


Tagi:

Komentarze

 1. Michał 18 października, 2019 at 6:22 am - Reply

  Cześć : dla porównania – Łódź na Widzewie zarabia że 3 – 4 miliony rocznie….

  • Michal 18 października, 2019 at 10:39 am Reply

   Ciekawe, bo ostatnio pisali postulaty co się stało z kasą? Ciekawe

 2. zatroskany mieszkaniec 22 stycznia, 2019 at 8:07 pm - Reply

  Przy okazji kto chętny zainteresować się do kogo konkretnie idą te pieniądze?

  Bo wróble ćwierkają, że GKS to firma podobna do Wisły Kraków – czyli z bandytami za plecami.
  Prawa marketingowe oddano firemce kiboli, która tłucze szaliczki, kominiarki, itp z logo klubu i na tym zarabia. A morderca z 3 Maja Dariusz N. był z tą firemką powiązany. Co finansują podatnicy?

  • Michał 18 października, 2019 at 10:35 am Reply

   A co mają dobrowolnie kupowane szaliki?
   Kupujesz chcesz, nie kupujesz nie chcesz
   Proste
   A gdzie widziałeś wróble w mieście, zainteresuj sie troche przyrodą.

 3. Emeryt 21 stycznia, 2019 at 10:09 am - Reply

  trochę skromnie, ale może jakoś dociągną do przyszłego roku i miasto da w końcu jakąś porządną kasę…
  żartowałem, ale qwa, gdy płacę podatek od nieruchomości i dochodowy to wcale mnie nie bawi ta fura forsy na kopaczy i hokeistów zebranych z całego kraju i kelnerów ściągniętych z krajów ościennych i zaoceanicznych:/
  aaa zapomnieli o jakimś porządnym stadionie na kilkadziesiąt tysięcy, bo kibole czują wstyda i mają dysfunkcję albo dyskomfort, sry, ale nie pamiętam, które słowo lepsze…

Dodaj komentarz

*
*