Reklama

Giszowiec świętuje 110-lecie powstania

Fot. Paweł Grzywocz. Źródło: pl.wikipedia.org.

Wystąpi Pectus i Kabaret Młodych Panów. Będzie spacer ulicami dzielnicy, przejażdżka kolejką Balkan i spotkanie giszowioków z całego świata. W weekend odbędzie się święto Giszowca. Dzielnica ma już 110-letnią historię.

Święto Giszowca będzie trwało dwa dni. W sobotę o godzinie 10 w kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza święta w intencji mieszkańców. Po niej w Miejskim Domu Kultury odbędzie się światowe spotkanie giszowioków, byłych i obecnych mieszkańców Giszowca (początek o 12.15). Od godziny 15 w Parku Pod Lipami zagra orkiestra dęta KWK Murcki-Staszic, kabaret Młodych Panów, Irmina Barczewska-Garus i Zbigniewa Garus z zespołem Fungus Combo. Na zakończenie pierwszego dnia festynu odbędzie się biesiadowanie z Dariuszem Nowickim.

W niedzielę o godzinie 9:00 imprezę rozpocznie  Turniej Skata Klubu Amikus, który odbędzie się w MDK-u. Występy tego dnia rozpoczną się 0 14:00. Zagrają: Orkiestra Dęta Katowice, zespół ABC i Darek Nowicky. Od godziny 16 z Magdaleną Durecką będzie można poznać Opolskie hity, a o 18 wystąpi zespół Pectus. Na zakończenie obchodów “Święta Giszowca” zaplanowano koncert Orkiestry Rozrywkowej – Soyka Band oraz pokaz fajerwerków.

Występy artystyczne to nie wszystko. Będzie również można zwiedzić Giszowiec kolejką Balkan. Oczywiście taką turystyczną, a nie oryginalną, bo ta przestała jeździć w 1977 roku. Cena biletu to 5 zł.  Z kolei żeby wziąć udział w spacerze Nordic Walking po Giszowcu, trzeba zgłosić swój udział do 2 września Młodzieżowemu Domowi Kultury “Szopienice-Giszowiec”. Uczestnicy obchodów będą mogli obejrzeć wystawy w plenerze “Giszowiec Wędrujący – legendarne postaci i historia dzielnicy”, a także wystawę “Obrazki z czarnego ogrodu” Grzegorza Chudy.

Dla najmłodszych przewidziano animacje, zabawy rekreacyjne, wesołe miasteczko, loterie i warsztaty artystyczne. Święto Giszowca odbędzie się 3 i 4 września na Placu Pod Lipami. Wstęp bezpłatny.

MT


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*