Reklama

Galerie handlowe otwarte i brak godzin dla seniorów. Zmiany w obostrzeniach od 1 lutego

Redakcja
Rząd otwiera galerie handlowe oraz muzea i galeria sztuki. Znosi też godziny dla seniorów. Dzisiaj minister zdrowia poinformował o nadchodzących zmianach w obostrzeniach. Wejdą one w życie w przyszłym  tygodniu.

Nowe decyzje w sprawie obostrzeń w Polsce. Dzisiaj rząd poinformował o zmianach, które zostaną wprowadzone w najbliższych dniach. Podczas ustalania nowych zasad wzięto pod uwagę spadek zakażeń, który jest obserwowany w kraju. Jak mówi minister zdrowia Adam Niedzielski, otwarcie sklepów w grudniu nie skutkowało wzrostem zakażeń. – Powracamy do rozwiązania, które miało miejsce w grudniu. Z naszych informacji wynika, że skutek tego działania epidemiczny nie był wyraźnie zauważalny – mówi Niedzielski.

Dlatego rząd podjął decyzję o ponownym otwarciu galerii handlowcach. W sklepach nadal będą obowiązywały ograniczenia: 1 os. na 10 m kw. w sklepach do 100 m kw. i 1 os. na 15 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ponadto, w związku z apelami przedsiębiorców, seniorzy nie będą mieli już „swoich” godzin. Do tej pory w godzinach 10.00-12.00 od poniedziałku do piątku mogły być obsługiwane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Teraz ta zasada zostanie zniesiona. Nie tylko handlowe galerie zostaną otwarte. W reżimie sanitarnym będą też mogły działać instytucje kultury – muzea i galerie sztuki.

Wszystkie te zmiany mają wejść w życie od poniedziałku, 1 lutego.

Zasady dotyczące pozostałych działalności i dziedzin życia pozostaną bez zmian. Obostrzenia zostaną przedłużone w większości do 14 lutego.
Nadal hotele pozostaną zamknięte, a restauracje mogą wydawać jedzenie wyłącznie na wynos lub dowóz. Zamknięte będą też kluby nocne i dyskoteki. W dalszym ciągu niedostępna będzie infrastruktura sportowa – stoki, siłownie, baseny, aquaparki, kluby i centra fitness. Poza galeriami i muzeami, na razie inne instytucje kultury jak teatry oraz kina nie zostaną otwarte. W zgromadzeniach publicznych będzie mogło brać udział maksymalnie 5 osób. Tyle samo gości (nie wliczając domowników) może być na imprezach rodzinnych i spotkaniach w domach.

Kolejne decyzje mają zostać podjęte przed 14 lutego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*