Reklama

Galeria Echo Katowice z nową nazwą i konkursem architektonicznym na główny plac

Grzegorz Żądło
Inwestor centrum handlowego przy ul. Kościuszki zorganizował konkurs na projekt architektoniczny głównego placu przed sklepem. Biorą w nim udział trzy pracownie, w tym dwie ze Śląska. Za nieco ponad tydzień znana będzie też nowa nazwa centrum, określanego obecnie roboczo jako Galeria Echo Katowice.

Echo Investment, które planuje budowę centrum handlowego w pobliżu skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej, zaprosiło do współpracy trzy biura projektowe. To MOFO, które projektuje całe centrum handlowe oraz RSPLUS z Mikołowa i JRK72 z Gliwic. Ich zadaniem jest przygotowanie projektu placu, który znajduje się pomiędzy planowaną galerią, a ul. Kościuszki. Do zagospodarowania jest prawie 11 000 m kw. – Ma to być plac wielofunkcyjny, dający możliwość organizowania imprez (koncerty itp.) na około 300 osób, a także innych wydarzeń jak np. „bio bazar” (możliwość wjazdu food trucków). – mówi Wojciech Gepner, PR manager Echo Investment. – Do tego ogródek restauracyjny wzdłuż szklanej elewacji galerii, plac zabaw dla dzieci, skate park, przystanek autobusowy, postój taxi, miejsca parkingowe. Zimą plac powinien mieć opcję postawienia lodowiska o wymiarach 30×20 m. Mile widziana jest też dodatkowa oferta zbieżna z funkcjami centrum – dodaje.

Pierwsze propozycje zagospodarowania placu mają być znane w połowie lutego, a konkurs zostanie rozstrzygnięty pod koniec miesiąca. – Mamy nadzieję, że wynikiem naszej współpracy będzie stworzenie atrakcyjnej przestrzeni miejskiej, nowego „placu głównego” dla południowych Katowic. Będziemy się wzorować na najlepszych projektach europejskich, tak aby stworzyć nowoczesną przestrzeń zachwycającą architekturą krajobrazu, przyjazną i zintegrowaną z otoczeniem – mówi Jarosław Czapski, architekt z Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Nieco wcześniej, bo 11 lutego, podczas Forum Property w Katowicach inwestor ma ogłosić nową nazwę centrum i zaprezentować projekt.

Galeria Echo Katowice powstanie na działce o powierzchni 54 000 mkw. Obiekt będzie oferował 42 000 mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej na 3 poziomach. Oprócz sklepów i punktów usługowych znajdzie się w nim także 7-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami, a także centrum medyczne.


Tagi:

Komentarze

  1. mirek 4 lutego, 2016 at 8:44 am - Reply

    Znając dotychczasowe dokonania “galerników” w Katowicach to jestem bardzo sceptyczny 😛

  2. driver 3 lutego, 2016 at 3:15 am - Reply

    Niech Pan drąży temat budowy dróg dojazdowych, których współfinansowanie obiecał inwestor ! Na Skyscrapercity krążą pogłoski, że miasto po cichu wycofa się z zapowiadanej budowy ronda obok Echo i poprowadzenia tranzytu z Kosciuszki na 73 Pulku Piechoty.

Dodaj komentarz

*
*