Reklama

Film „Gierek” będzie kręcony w Katowicach. Jedna z ulic zostanie zamknięta

Redakcja
Zdjęcia do najnowszego filmu o Edwardzie Gierku powstaną w Katowicach. Tym razem ścisłe centrum miasta będzie udawało stolicę sprzed 50. lat. Plan zdjęciowy to też utrudnienia dla mieszkańców.

Katowice zagrają Warszawę z lat 70-tych w filmie o Edwardzie Gierku. Zdjęcia w województwie śląskim rozpoczęły się w Ustroniu, w willi Jerzego Ziętka, której właścicielem jest katowicki SARP. Kolejnymi miejscami, gdzie powstaje nowa produkcja w reżyserii Michała Węgrzyna, są Dąbrowa Górnicza i Zawiercie. Ekipę filmową w akcji będzie można zobaczyć również w ten weekend w Katowicach. Jedna z ulic w ścisłym centrum miasta zamieni się na cały dzień w plan filmowy. 2 sierpnia Pocztowa będzie udawała handlową ulicę Warszawy z lat PRL. Dlatego zostanie zamknięta na cały dzień, ma też obowiązywać zakaz zatrzymywania się.

View this post on Instagram

Towarzysze !!! To już oficjalnie , w końcu mogę wam zdradzić do jakiej roli te wszystkie przygotowania i dodatkowe kilogramy ( aż 17 😬 ) ,przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze !!! Przedstawiam wam pierwszego sekretarza KC PZPR towarzysza Edwarda Gierka . Ale to nie koniec niespodzianek moja żonę Stanisławe Gierek zagra jedyna niepowtarzalna Małgorzata Kożuchowska 🤩 Na resztę obsady musicie jeszcze chwile poczekać . Za dwa tygodnie ruszają zdjecia , trzymajcie za mnie kciuki 👍🏼 Pomożecie ??? #gierek #nowyprojekt #nowyfilm #prawdziwahistoria #najlepszyfilm #kino #movie #truestory #bestactor #globalstudio #🎥👑🎬 Produkcja : @globalstudio.film Reżyseria i zdjecia : Bracia Węgrzyn Tutaj mozecie dowiedzieć trochę więcej o tej produkcji 👇👇👇 https://kobieta.onet.pl/michal-koterski-w-roli-gierka-mamy-zdjecia-z-planu-filmowego/515cvm8

A post shared by Michał Koterski (@misiekkoterski) on

Film „Gierek” ma opowiadać o życiu pierwszego sekretarza KC PZPR w latach 1970-1982. Tytułową postać zagra Michał Koterski, a jego żonę Małgorzata Kożuchowska. Na ekranie widzowie zobaczą też Jana Frycza i Ewę Ziętek i Antoniego Pawlickiego. Premiera filmu powinna odbyć się jesienią przyszłego roku.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*