Reklama

Film „Gierek” będzie kręcony w Katowicach. Jedna z ulic zostanie zamknięta

Redakcja
Zdjęcia do najnowszego filmu o Edwardzie Gierku powstaną w Katowicach. Tym razem ścisłe centrum miasta będzie udawało stolicę sprzed 50. lat. Plan zdjęciowy to też utrudnienia dla mieszkańców.

Katowice zagrają Warszawę z lat 70-tych w filmie o Edwardzie Gierku. Zdjęcia w województwie śląskim rozpoczęły się w Ustroniu, w willi Jerzego Ziętka, której właścicielem jest katowicki SARP. Kolejnymi miejscami, gdzie powstaje nowa produkcja w reżyserii Michała Węgrzyna, są Dąbrowa Górnicza i Zawiercie. Ekipę filmową w akcji będzie można zobaczyć również w ten weekend w Katowicach. Jedna z ulic w ścisłym centrum miasta zamieni się na cały dzień w plan filmowy. 2 sierpnia Pocztowa będzie udawała handlową ulicę Warszawy z lat PRL. Dlatego zostanie zamknięta na cały dzień, ma też obowiązywać zakaz zatrzymywania się.

Film „Gierek” ma opowiadać o życiu pierwszego sekretarza KC PZPR w latach 1970-1982. Tytułową postać zagra Michał Koterski, a jego żonę Małgorzata Kożuchowska. Na ekranie widzowie zobaczą też Jana Frycza i Ewę Ziętek i Antoniego Pawlickiego. Premiera filmu powinna odbyć się jesienią przyszłego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*