Reklama

Ferie w mieście. W Katowicach wiele się dzieje

W poniedziałek w woj. śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Jak co roku, miejskie instytucje przygotowały dla wszystkich, którzy zostają w mieście, bogaty program zajęć. Warsztaty plastyczne, spotkania z twórcami, spektakle, seanse, nauka łyżwiarstwa czy zajęcia sportowe.  To tylko część  propozycji. Większość zajęć będzie bezpłatna.

Tegoroczne ferie w mieście organizowane są między innymi przez Miasto Ogrodów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz dzielnicowe domy kultury. Ponadto, większość szkół podstawowych organizuje zajęcia na terenie swoich placówek w formie tzw „półkolonii”.

Miasto Ogrodów

1. Zajęcia z kompozytorem i pedagogiem Zdzisławem Smucerowiczem, podczas których dzieci poznają znane utwory o zimie z gatunku muzyki klasycznej, Będą też miały okazje samodzielnie skomponować utwór muzyczny.
Miejsce: pl. Sejmu Śląskiego 2, Sala kameralna 211
Kiedy: 29.01-02.02 w godz. 10.00-13.00 grupy zorganizowane, 13.00-14.00 dzieci w wieku 3-9 lat, 14.00-15.00 młodzież wieku 10-16 lat
Wstęp wolny
2. Warsztaty dla dzieci „Pejzaż i Dizajn 2”, gdzie inspiracją do tworzenia projektów będzie katowicka Fabryka Porcelany. Najlepsze prace zostaną wystawione w Galerii Ściana Sztuki Dziecka.
Miejsce: pl. Sejmu Śląskiego 2
Kiedy: 29.01-02.02 codziennie od godz. 12

Szczegółowe informacje i kontakt TUTAJ.

Ferie na lodzie

W miłej muzycznej atmosferze na lodowisku w Katowicach dzieci będą mogły pojeździć na łyżwach pod okiem instruktorów z UKŁ „Spin”. Dodatkowo dostępne będą vouchery na gorącą czekoladę oraz animacje.
Miejsce: lodowisko na Rynku Katowicach
Kiedy: 29.01-09.02 pon-pt godz. 18-20
Cena: darmowy wstęp na lodowisko. Należy zapłacić za wypożyczenie łyżew

Ferie w Kosmosie

Kino Kosmos proponuje seanse, spotkania ze specjalnymi gośćmi oraz retransmisję spektaklu „Piotruś Pan” z National Theater w Londynie.
29.01 o godz 10 – spotkanie z przedstawicielami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, a następnie seans filmu pt „Ernest i Celestyna”.

W kolejne dni tj. 01.02, 04.02, 05.02, 06.02 program wygląda podobnie: spotkanie z gościem, a następnie seans filmowy. Szczegóły i cennik TUTAJ.

„Półkolonie” w szkołach i domach kultury

Bogaty program ferii oferują dzielnicowe domy kultury „Bogucice-Zawodzie”, „Ligota”, „Koszutka” wraz z filią „Dąb”, „Szopienice-Giszowiec” oraz „Południe”. Wśród najciekawszych propozycji można wyróżnić: zwiedzanie Stadionu Śląskiego, zajęcia plastyczne w Galerii Sztuki Współczesnej BWA, warsztaty wokalne i taneczne czy zajęcia w Muzeum Śląskim.

Wiele zajęć odbywa się też w Galerii Sztuki Współczesnej BWA, Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum” oraz w ośrodkach zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przewidziane są też koncerty organizowane przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki.
Większość zajęć i warsztatów jest bezpłatna, ale przewidywane są pewne opłaty, na przykład za bilet do kina, teatru czy bilet komunikacji miejskiej.
Szczegółowe informacje na temat programu ferii, organizatorów oraz opłat dostępne są na stronie urzędu miasta.

GP


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*