Reklama

Dzisiaj darmowa komunikacja z powodu smogu

Redakcja
W całym regionie kierowcy po raz kolejny będą mogli podróżować bez biletu. Stan powietrza w poniedziałek będzie fatalny. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska odradza przebywanie na zewnątrz.

Dzisiaj kolejny dzień darmowej komunikacji w regionie. Na terenie niemal całego województwa mają wystąpić przekroczenia norm stężenia pyłów w powietrzu. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska opublikował w niedzielę prognozę. Wynika z niej, że w woj. śląskim jakość powietrza ma być bardzo zła. WIOŚ odradza aktywności na zewnątrz, a osoby wrażliwe nie powinny nawet przebywać na wolnym powietrzu.

W związku z tym autobusy, tramwaje i trolejbusy będą woziły pasażerów za darmo. Kierowcy muszą ze sobą zabrać dowód rejestracyjny pojazdu i pokazać go przy kontroli. Każdy kierowca będzie też mógł zabrać ze sobą jedną osobę towarzyszącą. Podobnie będzie w pociągach Kolei Śląskich. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*