Reklama

Dzień dziecka w Katowicach. Imprezy potrwają 4 dni

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
W związku z tym, że w tym roku Dzień Dziecka przypada w środku długiego weekendu, wydarzenia przeznaczone dla najmłodszych rozkładają się na kilka dni. Poniżej znajdziecie prawdopodobnie najbogatszy przegląd imprez z okazji Dnia Dziecka.

UNIWERSYTET SWPS

Na 31 maja studenci Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS zaplanowali wiele atrakcji dla najmłodszych, między innymi warsztaty teatralne, zajęcia taneczne oraz plastyczne, sensoplastykę, przekąski w postaci popcornu i waty cukrowej, a także malowanie twarzy, bańki mydlane i zabawy chustą animacyjną.

Wydarzenie odbędzie się przy ulicy Techników 9 w Katowicach, a udział jest całkowicie bezpłatny. Więcej TUTAJ.

KINO KOSMOS

1 czerwca w Kinie Kosmos odbędzie się pokaz filmu „Basia. Jestem w sam raz” wraz z warsztatami, które poprowadzi arteterapeutka Katarzyna Barańska. Jeśli pogoda dopisze, to zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu. Bilety na całe wydarzenie kosztują 16 zł i przeznaczone są dla uczestników od 4 roku życia. Na warsztaty obowiązują zapisy. Więcej TUTAJ.

ASP W KATOWICACH

Na 2 czerwca katowicka ASP przygotowała dla rodzin różnego rodzaju zajęcia manualne, takie jak tworzenie pocztówek, malowanie na sztalugach czy lepienie z gliny. Ponadto rodzice mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach ze specjalistką od zdrowia psychicznego dzieci – Anitą Malinowską. Na wydarzenie obowiązują zapisy, które trwają do 31 maja. Więcej TUTAJ.

INSTYTUT KORFANTEGO

31 maja w godzinach 10:00-14:00 przed siedzibą Instytutu Korfantego przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach odbędą się zabawy i animacje dla dzieci. Będzie można wspólne tworzyć bańki mydlane, nauczyć się chodzenia na szczudłach oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

CENTRUM HANDLOWE AUCHAN

Na Dzień Dziecka Centrum Handlowe Auchan przygotowało gry zręcznościowe, quizy oraz zabawy o tematyce kosmicznej, które poprowadzą artyści z teatru „Skrzat”. Każdy uczestnik, który weźmie udział w kosmicznych misjach, otrzyma upominek.

Centrum Handlowe Auchan Katowice znajduje się przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30 w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca i potrwa od godziny 15.00 do 18.00. Wstęp jest wolny.

CENTRUM HANDLOWE LIBERO

Libero Katowice wraz z salonem Volvo Euro-Kas 1 czerwca zaprasza na warsztaty artystyczne z artystą graffiti, znanym jako Szwedzki, który od ponad dwóch dekad ozdabia ulice Śląska. Dodatkowo na odwiedzających będą czekały warsztaty edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy i zdrowego odżywiania, a także zajęcia, podczas których dzieci będą mogły zagrać na instrumencie zbudowanym z warzyw i owoców. Wydarzenie 1 czerwca potrwa od godziny 13:00-17:00. Wstęp jest bezpłatny.

PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE 

Impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w Pałacu Młodzieży 3 czerwca i potrwa od 15:00 do 19:00. W programie m.in. sensoryczne ciapranie, zdobienie i formowanie z gliny, graficzne pieczątki, kolorowe warkoczyki do włosów, tworzenie balonowych zwierzaków, ćwiczenia strzeleckie z broni pneumatycznej, pokazy judo i szermierki. A ponadto coś do picia i coś na ząb, dmuchańce, food trucki, szachy z UKS Pałac Młodzieży, występy pałacowych zespołów muzycznych i tanecznych.  O godz. 15 zostanie uroczyście uruchomiona fontanna na dziedzińcu. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

BASEN ZADOLE

1 czerwca, w godzinach 14.00-20.00, w strefie zewnętrznej basenu Zadole na dzieci czekają różne atrakcje. Będą m.in. dmuchane zjeżdżalnie, mała gastronomia: hot dogi, burgery, frytki, zapiekanki oraz grill (jedyna płatna strefa), spotkanie z kropelką: edukacyjne spotkanie związane z wodą, malowanie twarzy: kolorowe makijaże dla dzieci, sportowe zajęcia z Decathlonem, zumba, tor przeszkód i gry z Progress Fitness, miasteczko Ewo Gim: Sportowe konkurencje, koło fortuny, quizy i konkursy organizowane przez Katowickie Wodociągi, atrakcje wodne oraz możliwość wejścia do wozu strażackiego OSP Podlesie. Dodatkowo, od 31 maja do 2 czerwca, na basenie sportowym obiektu w Zadolu będzie rozłożony wodny tor przeszkód, z którego można korzystać w ramach zakupionego biletu.

KATO SCIENCE CORNER

W lokalu przy ul. Młyńskiej 2 odbędzie się 1 czerwca premiera książki „Jeż Nikoś. W Świecie Nauki”. Będzie to okazja do spotkania z autorką książki. Odbędą się kreatywne warsztaty. Będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z maskotką Jeżem Nikosiem. Start o godz. 10.00, obowiązują zapisy. Więcej TUTAJ.

INDUSTRIAL HORSE KATOWICE

1 czerwca o godz. 14 na terenie Industrial Horse Katowice (ul. Kocura w Szopienicach) odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka. W programie hobby horse, przejażdżki konne, spacer na kucyku, zajęcia plastyczne, malowanie buziek, slalom sportowy i wyścigi w workach. Więcej TUTAJ.

MIEJSKA BIBLIOTEKKA PUBLICZNA

2 czerwca o godz. 15 w filii nr 28 MBP (ul. Uniczowska 36 w Podlesiu) rozpocznie się impreza, w programie której znalazły się: pokazy iluzjonisty, minidisco, przedstawienie „Księga Pana Andersena” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki z Uśmiechem, zabawy z Klauninką, gry podwórkowe, megabańki mydlane oraz Bum Bum Rurki. W razie niepogody impreza przeniesie się do budynku biblioteki. Więcej TUTAJ.

MIEJSKI DOM KULTURY “KOSZUTKA”

MDK “Koszutka” organizuje Dzień Dziecka na os. Witosa. Impreza odbędzie się 2 czerwca o godz. 16:00 na pl. św. Herberta. W planie są zabawy z animatorami, dmuchańce, gry i konkursy, strzelanie z łuku, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane oraz malowanie twarzy dla dzieci.

STAWY OSADNIKI W KOSTUCHNIE

Dzień Dziecka ze złotą rybką. 3 czerwca w godzinach 14.00-17.00 przy leśnych stawach Osadniki
w Kostuchnie odbędzie się piknik integracyjny, na którym najmłodsi będą mogli poznać sekrety wędkarstwa. W planie wydarzenia jest pokaz sprzętu wędkarskiego, zawody wędkarskie, zabawy i konkursy. Zabawy animacyjne poprowadzą harcerze z Mistrzowskiej Gromady Zuchowej „Brykające Zebry” z Kostuchny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*