Reklama

Dzień dobry Katowice

Szymon Kosek
Dziś jest czwartek, 15 grudnia. Według prognoz IMGW, termometry pokażą maksymalnie 1 stopień Celsjusza. Niebo będzie mocno zachmurzone, możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Wiatr północny będzie wiał z prędkością 3 m/s. W nocy spadek temperatury do -5 stopni Celsjusza.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 8.30 w Spodku zaczynają się Mistrzostwa 4 Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym. Impreza potrwa do 17 grudnia. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie organizatora.

O godz. 10 w auli Wydziału Teologicznego UŚ sesja konserwatorska „Świątynia”. W trakcie uroczystość wręczenie nagród marszałka województwa śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków.

O godz. 15 w urzędzie miasta publiczna dyskusja nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Subcentrum Południe.

O godz. 18 w MDK „Bogucice-Zawodzie” koncert Grzegorza Poloczka z okazji 656 urodzin Bogucic. Wstęp: 30 złotych.

O godz. 18 przy ul. Franciszkańskiej 25 sesja Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki.

O godz. 18 w Moodro bistro&cafe spotkanie z cyklu „Zaczytane Katowice „. Tematem będą pisma ks. Józefa Tischnera.

O godz. 18.30 w antykwariacie Sofa Literacka spotkanie z cyklu „Baśnie dla dorosłych”. Spotkanie poprowadzi Mateusz Świstak i Andrzej Teofil. Wstęp płatny 10 złotych.

O godz. 19 w budynku Starego Dworca wystawa obrazów Jakuba Czyża „Kompozycja I II III IV”.

O godz. 20 w Absurdalnej (Dworcowa 3) pokaz filmowy „Krypta Absurdu”

Dziś w portalu Katowice24.info:

Sylwester coraz bliżej. Od początku grudnia rośnie scena obok Spodka. Napiszemy jak będzie wyglądała.

Radni uchwalili maksymalne stawki, jakie za przewóz będą mogli pobierać taksówkarze. Co to oznacza dla klientów?

Zakończyły się badania geologiczne w miejscu, w którym ma powstać nowy stadion miejski. Napiszemy co dokładnie wykazały.

Wczoraj pisaliśmy o:

Miasto chce rozładować korki. Mają w tym pomóc m.in. nowe połączenia drogowe. O tym, gdzie powstaną, przeczytacie TUTAJ.

Rada miasta uchwaliła wczoraj budżet. Do wydania prawie 2 miliardy złotych. O dyskusji nad uchwałą przeczytacie TUTAJ.

Szlak Zabytków Techniki wzbogaci się o sześć nowych obiektów, z których dwa mieszczą się w Katowicach: Walcownię Cynku w Szopienicach i Muzeum Śląskie. To nie jedyne zmiany, bo niektóre zabytki mogą ze szlaku wypaść. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*