Reklama

Dworzec w Katowicach został ewakuowany. Nie podjeżdża żaden pociąg

Redakcja
Ewakuacja dworca w Katowicach. Policja otrzymała zgłoszenie o ładunku wybuchowym. Nie da się wejść na dworzec, nie podjeżdżają też pociągi.

Trwa interwencja służb na dworcu w Katowicach. Po tym, jak o godz. 7.48 policja otrzymała z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o możliwym zagrożeniu, cały dworzec został ewakuowany. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że podłożył materiał wybuchowy. Jak mówi kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach, policja ma świadomość, że zgłoszenie może być fałszywe. Mimo to, służby muszą sprawdzić teren dworca kolejowego. W interwencji biorą udział saperzy z psami.

Od godziny nadawany jest komunikat, że w związku z akcją służb, należy opuścić dworzec. Nie tylko nie można wejść na jego teren, wstrzymany został również ruch pociągów przez stację. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Niektóre pociągi Kolei Śląskich zostały odwołane. Wprowadzono honorowanie biletów Kolei Śląskich na liniach obsługiwanych przez ZTM.

AKTUALIZACJA, godz. 9.45

Około godz. 09:45 zostało otwarte wejście do dworca od strony pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej. Udostępniony został też 4. peron i tylko tu będą na razie podjeżdżały pociągi. Pozostałe perony nadal nie są dostępne dla podróżnych. Ruch pociągów prowadzony jest wyłącznie przez peron 4. Zablokowane jest przejście w kierunku hali dworca.

O godz. 9:50, po dwugodzinnej przerwie w obsłudze stacji Katowice, podjechał pierwszy pociąg PKP Intercity. Wiele pociągów jest opóźnionych, a niektóre pociągi Kolei Śląskich zostały całkowicie odwołane. Pociągi kierujące się w stronę Katowic zatrzymały się na wcześniejszych stacjach: Katowice Zawodzie, Katowice Ligota, Chorzów Batory.  Została uruchomiona zastępcza komunikacja. Autobusy podjeżdżają na przystanek Andrzeja Dworzec. Aktualne komunikaty Kolei Śląskich są dostępne TUTAJ.

AKTUALIZACJA, godz. 10.30

Po prawie trzech godzinach od ewakuacji, o godz. 10:30, cały dworzec został otwarty. Potwierdziły się przypuszczenia o fałszywym alarmie. Policja będzie teraz ustalać, kim jest osoba, która zawiadomiła służby o podłożeniu materiałów wybuchowych.


Tagi:

Komentarze

 1. omg 22 lutego, 2024 at 11:18 am - Reply

  Zdjęcia dworca od strony ul. Andrzeja ma w sobie coś magicznego. Zrobione dzisiaj, a wygląda jakby już miało z 35 lat 🙂

  • Bożena 22 lutego, 2024 at 2:02 pm Reply

   brutalistyczny daszek z lanego betonu. wczesny gierek.

  • Łukasz Kądziołka 22 lutego, 2024 at 11:42 am Reply

   To prawda, wygląda jak brama do minionej epoki.

   • kukura 22 lutego, 2024 at 2:57 pm Reply

    za to “elegancki” podziemny dworzec autobusowy klei się od brudu, a “nowoczesna” stacyjka kolejowa nie ma nawet poczekalni.

    zresztą wejście od Słowackiego wygląda i śmierdzi gorzej niż od Andrzeja.

 2. Wojtek 22 lutego, 2024 at 10:57 am - Reply

  na pck kolejny raz przemalowują miejsca parkingowe na ukośne.

Dodaj komentarz

*
*