Reklama

Dwa wodne place zabaw powstaną w Katowicach w tym roku

Tak było podczas otwarcia wodnego placu zabaw w Dolinie Trzech Stawów.

Ł. K.
Kolejne wodne place zabaw zostaną wybudowane w Katowicach. Dzieci mają korzystać z nich już w czasie najbliższych wakacji. Miasto ogłasza przetarg na projekt i wykonanie atrakcji w Załężu i Piotrowicach.

W ubiegłym roku powstała pierwsza taka atrakcja w Katowicach. Po otwarciu wodnego placu zabaw, do Doliny Trzech Stawów przyjeżdżały tłumy. Podobnie ma być w tym roku w Załężu i Piotrowicach. Popularność wodnej atrakcji sprawiła, że władze Katowic podjęły decyzję o budowie kolejnych. Wodny plac zabaw powstanie obok Miejskiego Domu Kultury „Załęże”, przy ul. Gliwickiej i na os. Odrodzenia, u zbiegu ulic Radockiego i Biedronek. Tak samo jak plac zabaw obok os. Paderewskiego, nowe atrakcje swoją premierę mają mieć w połowie wakacji.

Na razie urzędnicy nie podają dokładnego terminu, ale najprawdopodobniej oficjalne otwarcie w obu lokalizacjach ma się odbyć 1 sierpnia. Wskazuje na to również termin zakończenia prac nad inwestycjami. Zgodnie z ogłoszonym w poniedziałek przetargiem na zaprojektowanie i wybudowanie placów. Przetarg został podzielony na dwie części – oddzielnie dla Załęża i dla Piotrowic. Jednak firmy chętne do udziału w przetargu mogą zgłaszać się również do realizacji całości zamówienia. Miasto na budowę atrakcji w dwóch dzielnicach przeznaczy ponad 2,4 mln zł netto. Wyłoniony wykonawca będzie miał czas do 30 lipca na realizację inwestycji. Firmy zainteresowane zamówieniem, swoje oferty mogą składać do 21 lutego.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*