Reklama

Dwa wodne place zabaw powstaną w Katowicach w tym roku

Tak było podczas otwarcia wodnego placu zabaw w Dolinie Trzech Stawów.

Ł. K.
Kolejne wodne place zabaw zostaną wybudowane w Katowicach. Dzieci mają korzystać z nich już w czasie najbliższych wakacji. Miasto ogłasza przetarg na projekt i wykonanie atrakcji w Załężu i Piotrowicach.

W ubiegłym roku powstała pierwsza taka atrakcja w Katowicach. Po otwarciu wodnego placu zabaw, do Doliny Trzech Stawów przyjeżdżały tłumy. Podobnie ma być w tym roku w Załężu i Piotrowicach. Popularność wodnej atrakcji sprawiła, że władze Katowic podjęły decyzję o budowie kolejnych. Wodny plac zabaw powstanie obok Miejskiego Domu Kultury “Załęże”, przy ul. Gliwickiej i na os. Odrodzenia, u zbiegu ulic Radockiego i Biedronek. Tak samo jak plac zabaw obok os. Paderewskiego, nowe atrakcje swoją premierę mają mieć w połowie wakacji.

Na razie urzędnicy nie podają dokładnego terminu, ale najprawdopodobniej oficjalne otwarcie w obu lokalizacjach ma się odbyć 1 sierpnia. Wskazuje na to również termin zakończenia prac nad inwestycjami. Zgodnie z ogłoszonym w poniedziałek przetargiem na zaprojektowanie i wybudowanie placów. Przetarg został podzielony na dwie części – oddzielnie dla Załęża i dla Piotrowic. Jednak firmy chętne do udziału w przetargu mogą zgłaszać się również do realizacji całości zamówienia. Miasto na budowę atrakcji w dwóch dzielnicach przeznaczy ponad 2,4 mln zł netto. Wyłoniony wykonawca będzie miał czas do 30 lipca na realizację inwestycji. Firmy zainteresowane zamówieniem, swoje oferty mogą składać do 21 lutego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*