Reklama

Duży problem ZTM-u z kontrolerami. Chętnych nadal niewielu

Redakcja
Rekrutacja kontrolerów w ZTM nie cieszy się zainteresowaniem. Organizator transportu wielokrotnie zapowiadał bardziej intensywną walkę z gapowiczami. Jednak wygląda na to, że na razie może brakować do tego ludzi.
W zeszłym roku ZTM zapowiadał już kilka razy, że kontrole biletów w autobusach i tramwajach będą częstsze. Jazda na gapę w tym roku ma się wiązać z dużym ryzykiem otrzymania kary. Dlatego już pod koniec 2020 roku Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił rekrutację. Na stanowisku referenta w wydziale kontroli biletów planowano zatrudnić 50 osób.
Warunki pracy są inne niż do tej pory. Nowo zatrudnieni mają być etatowymi kontrolerami. Otrzymają podstawową pensję w wysokości ok. 2,5 tys. zł netto. Do tego dochodzi 10% premii regulaminowej i ewentualne dodatki za wysługę lat. Wymagania nie są wygórowane, bo kandydaci nie muszą mieć żadnego doświadczenia zawodowego. Za to wymagane jest co najmniej wykształcenie średnie, obywatelstwo polskie i niekaralność. Kontroler powinien znać układ komunikacyjny metropolii i regulamin obowiązujący w pojazdach ZTM. Wśród preferowanych wymagań były m.in. prawo jazdy kat. B, odporność na stres czy wysoka kultura osobista.
Mimo tak podstawowych wymagań, w pierwszej rekrutacji zakończonej pod koniec listopada zgłosiło się 11 osób. Z pięcioma z nich podpisano umowę. Nadal wolnych pozostawało 45 wakatów, więc ZTM uruchomił drugą rekrutację, w której składanie ofert kończyło się tuż przed świętami. Zainteresowanie znowu było niewielkie, bo swoje aplikacje złożyło 12 osób. Z czego 10 kandydatów zostało zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne. Nawet jeśli pozytywnie przeszliby je wszyscy, to nadal cel nie zostanie osiągnięty i będzie brakowało 35 kontrolerów. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy odbędzie się kolejna rekrutacja.

Tagi:

Komentarze

  1. AA 10 stycznia, 2021 at 10:48 pm - Reply

    Skoro płacą 3/4 tego co kasjerce w „Owadzie” to nie dziwię się że nie ma chętnych….
    W dodatku w „Owadzie” raczej w ryj nie dostaniesz od gapowicza …..

Dodaj komentarz

*
*