Reklama

Duże zmiany w urzędzie miasta. Powstał nowy wydział

Sławomir Witek (pierwszy z lewej) został naczelnikiem wydziału edukacji i sportu.

Grzegorz Żądło
Mieczysław Żyrek nie jest już naczelnikiem wydziału edukacji UM Katowice. Odszedł na emeryturę. Sam wydział też przeszedł do historii, bo został włączony do wydziału sportu i turystyki. Szefem nowego wydziału edukacji i sportu został Sławomir Witek. To nie jedyne zmiany w urzędzie miasta.

Do końca roku Sławomir Witek był naczelnikiem wydziału sportu i turystyki. Teraz zajmie się też jedną  z najtrudniejszych dziedzin, czyli edukacją. – Przed nami przygotowanie siatki szkół, która będzie musiała być zgodna z nową koncepcją edukacji przygotowaną przez rząd. To duże wyzwanie, zwłaszcza że zostało nam niewiele czasu. Gotowe rozwiązania musimy przedstawić do połowy lutego – mówi Sławomir Witek.

Jego zastępcą jest Grażyna Burek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. polityki edukacji. W nowym wydziale będą też cztery referatu: sportu i trzy związane z edukacją.

Nadzorem nad wydziałem edukacji i sportu zajmie się wiceprezydent Waldemar Bojarun, który do tej pory zajmował się sportem i turystyką. Z kolei wiceprezydent Marzena Szuba, w zamian za edukację, dostała wydział geodezji.

Inną zmianą jest włączenie Convetion Bureau do wydziału promocji i stworzenie z niego referatu. –  Jednym z zadań biura jest podnoszenie atrakcyjności miasta jako miejsca turystyki biznesowej. Oprócz tego, pracownicy nowego referatu (4 osób – przyp. aut) zajmą się realizacją umowa koncesyjnej z operatorem Spodka i MCK – tłumaczy Marcin Stańczyk, zastępca naczelnika wydziału promocji UM Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*