Reklama

Duże zmiany w komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym

Redakcja
Przez prawie dwa tygodnie obowiązywać będą duże zmiany w komunikacji miejskiej. Najmniej tramwajów i autobusów ma kursować w Sylwestra.

Okres świąteczno-noworoczny będzie w tym roku inny niż w poprzednich latach. W związku z dużymi obostrzeniami, ruch w mieście może być znikomy. Dlatego organizator transportu podjął decyzję o dużym ograniczeniu swojej oferty. ZTM radzi, żeby przed każdą podróżą sprawdzić rozkłady jazdy w internecie. – Codziennie obsługujemy ok. 7 000 przystanków. W dodatku, rząd wprowadza restrykcje dynamicznie. Z tych powodów nie jest możliwe zapewnienie wszystkich informacji na wszystkich przystankach – mówi Michał Wawrzaszek,  Szczegółowe informacje dotyczące zmian w rozkładach jazdy można znaleźć na TUTAJ. Jednak jest kilka ogólnych zasad związanych z ograniczeniami w przemieszczaniu się.

  • Najmniej pojazdów ma kursować w Wigilię oraz Sylwestra. W tych dnia obowiązywać będą specjalne rozkłady oznaczone na przystankach jako Wigilia. Są to rozkłady sobotnie, według których kursowanie linii tramwajowych i autobusowych, zostanie ograniczone od godz. 1600.
  • W pierwszy i drugi dzień świąt, 25 i 26 grudnia, oraz 1 stycznia w Nowy Rok na zdecydowanej większości linii  komunikacja będzie kursowała zgodnie z rozkładami jazdy na niedziele i święta (na dni niewakacyjne) lub święta szczególne.
  • W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia kursować będą jedynie wybrane połączenia autobusowych linii nocnych oraz tramwajów.
  • 6 stycznia w Święto Trzech Króli obowiązywać będą rozkłady jazdy na niedziele i święta (na dni niewakacyjne).

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*