Reklama

Duże zainteresowanie licytacją czynszów w mieszkaniach komunalnych

Mieszkania w budynku komunalnym przy ul. Kordeckiego są gotowe do zamieszkania.

G. Ż.
Na niektóre mieszkanie chętnych nie było, ale o inne trwała zażarta walka. Podczas niedawnej licytacji czynszów w mieszkaniach komunalnych największym zainteresowaniem cieszyły się lokale w nowym budynku przy ul. Kordeckiego oraz te w wyremontowanej kamienicy przy ul. Mariackiej. Rekordzista będzie płacił 25 zł za m kw. samego czynszu.

Co kilka miesięcy urząd miasta organizuje licytację czynszów w mieszkaniach komunalnych. Na liście są zwykle lokale powyżej 80 m kw., które wymagają remontu oraz mniejsze, które mieszczą się w zmodernizowanych lub wybudowanych przez miasto budynkach. Tym razem te ostatnie stanowiły ponad połowę z wystawionych 29 lokali. Jak można się było spodziewać, stawki czynszu w tych mieszkaniach poszły w górę najbardziej. Rekordowe okazało się mieszkanie o powierzchni 35,5 m kw. przy ul. Kordeckiego 3b. Nowy najemca wylicytował czynsz w wysokości 25,1 zł. Stawka wyjściowa we wszystkich lokalach przy Kordeckiego 3b i 4b wynosiła 9,30 zł. Do tego trzeba doliczyć 5,86 zł/m kw średnich kosztów utrzymania nieruchomości oraz opłaty za media.

To jednak wcale nie był lokal,  na który było najwięcej chętnych. Aż 12 osób chciało zamieszkać w mieszkaniu przy ul. Mariackiej 28/10 (46 m kw.). Tu ze stawki wyjściowej 7,82 zł/ m kw.) kwota czynszu urosła do 20,1 zł. W pozostałych nowych mieszkaniach przy ul. Kordeckiego po licytacji czynsze będą wynosić od 10,5 do 20,5 zł/m kw. Z kolei w drugim wyremontowanym mieszkaniu przy ul. Mariackiej (25/7) stawka wzrosła do 16 zł.

Na drugim biegunie znalazły się mieszkania przy ul. Stanisława 7/6 i ul. Chopina 14/7. Na każde z nich był tylko jeden chętny, a czynsze wynosić będą odpowiednio 5,14 i 5,62 zł/m kw.

Na lokale przy ul. Wiosny Ludów 81/10, ul. Obrońców Westerplatte 82/2, ul. Chemicznej 1/29, ul. PCK 2/11, ul. Plebiscytowej 23/1, ul. Gliwickiej 87/12 i przy ul. Gliwickiej 87,8 nie było chętnych.

Łącznie na 29 mieszkań wpłynęło 135 ofert udziału w przetargu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*