Reklama

Duża impreza w Dolinie Trzech Stawów. Pobiegną z flagą

Ł. K.
Kilkaset osób stanie na starcie biegu, który we wtorek odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Na trzech dystansach pobiegną dzieci, a trasa dla dorosłych będzie miała 5 km. Poza tym, w Dniu Flagi, odbędą się m.in. pokazy sztuk walki i gimnastyki artystycznej. Na stoiskach będzie można nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć co robi się w laboratorium kryminalistycznym.

Dolina Trzech Stawów w najbliższy wtorek będzie biało-czerwona. To za sprawą uczestników biegu, którzy zaopatrzeni w koszulki i czapki, pobiegną i pomaszerują w „Biegu z flagą”. Tegoroczne obchody Dnia Flagi będą przede wszystkim sportowe, ale na wydarzeniu zorganizowanym przez wojewodę i prezydenta Katowic nie zabraknie też innych atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.30. To wtedy, w minibiegu, wystartuje pierwsza grupa dzieci na dystansie 200 m. Później pobiegną kolejne, na 400 m i 600 m. Zawody dla dorosłych rozpoczną się o godzinie 18. Trasa dla biegaczy i uczestników marszu Nordic Walking będzie miała 5 km długości. Start i meta będą zlokalizowane przy parkingu, od strony ul. Francuskiej. Zawodnicy pobiegną najpierw trasą rolkową, okrążą staw kąpielowy i wrócą leśną drogą na miejsce startu. Najlepsi mają szansę dostać puchar i inne nagrody, będą one wręczane w 12 kategoriach. Poza tymi, którzy dobiegną na metę jako pierwsi, otrzymają je m.in. najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu. W tym samym czasie, od 16.30 do 19.30, w okolicy startu będą się odbywały pokazy capoeira, karate i ju-jitsu oraz siatkówki, piłki nożnej i gimnastyki artystycznej. Swoje stoiska wystawią też różne instytucje. Pracownicy Narodowego Banku Polskiego opowiedzą ciekawostki o banknotach, Agencja Rynku Rolnego podpowie jak zdrowo się odżywiać. Na stoisku policji będzie można zobaczyć co robi się w laboratorium kryminalistycznym, a Izba Rzemieślnicza będzie częstowała kołoczykami śląskimi.

Do biegu zapisało się łącznie 598 uczestników, w tym 148 dzieci. Chociaż listy startowe już zostały zamknięte, to w dniu biegu będzie jeszcze mogło zapisać się 50 osób. Odbiór pakietów startowych i ostatnie zapisy będą możliwe w biurze zawodów 2 maja w godzinach 14-17.30. Udział w biegu jest darmowy. Pełny program imprezy jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*