Reklama

Drzewa na ul. Dworcowej usunięte. W przyszłości będzie ich więcej

Ł. K.
Trzy drzewa zostały usunięte dzisiaj w centrum Katowic. Wycinka na ul. Dworcowej to przygotowanie do przebudowy tej części śródmieścia.

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj wycięte zostały trzy drzewa na ul. Dworcowej. Miasto usunęło chorego, około stuletniego kasztanowca i dwa mniejsze drzewa. To prace przygotowawcze do dużej inwestycji, czyli planowanej przebudowy ul. Dworcowej. Wiadomo już, że w ramach inwestycji pojawią się tu 54 nowe drzewa. W tym brzozy, miłorzęby i graby o wysokości 4-5 metrów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zmienia się stary dworzec w Katowicach. Ruszył kolejny etap rewitalizacji

Sama ulica ma zostać zamieniona w deptak z ograniczonym ruchem samochodowym. Od strony ul. św. Jana zostanie zlokalizowany parking na około 40 samochodów. Ma on przede wszystkim służyć gościom hoteli i lokali w budynku starego dworca. Będzie to też miejsce przeznaczone do wsiadania i wysiadania z autokarów, dowożących klientów hoteli. Pozostała część deptaka zostanie podzielona funkcjonalnie na trzy strefy. Przestrzeń wypełnią elementy małej architektury. Miasto chce, żeby znalazły się tu miejsca do wypoczynku, ogródki kawiarniane i było możliwe organizowanie wydarzeń. Nawierzchnia całego deptaka będzie pokryta płytami granitowymi w kolorze jasno szarym i bloczkami  granitowych w kolorze ciemno czerwonym ze spoinowaniem epoksydowym.

 

Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy przebudowy. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony już pod koniec października 2018 roku i trwa jego procedowanie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*