Reklama

Drogeria, sklep zoologiczny i wyposażenia wnętrz. Otwiera się Fabryka Park w Piotrowicach

Redakcja
Nowy park handlowy w Piotrowicach. Po Kauflandzie i Action swoje lokale otworzą kolejne znane marki. Przybędzie siedmiu najemców, ale to nie koniec rozwoju Fabryki Park.

Ostatniego dnia listopada otworzył się trzeci w mieście sklep sieci Kaufland, a tydzień później Action. Jednak to nie wszystkie nowe sklepy w Piotrowicach. Fabryka Park zacznie działać w pełni od najbliższego piątku. Park handlowy u zbiegu ulic Armii Krajowej i Kościuszki to inwestycja TDJ Estate, która powstała w miejscu dawnych zakładów Famur. Powierzchnia Fabryki Park wynosi 9 tys. m kw. – Tak, jak planowaliśmy jeszcze przed świętami zapraszamy mieszkańców do odwiedzania nowego centrum zakupowego w Katowicach. Stawiamy na znane i lubiane sieci handlowe o zróżnicowanym asortymencie, by klienci znaleźli tu wszystko to, czego potrzebują – mówi Jarosław Łysik, manager ds. obrotu nieruchomościami w TDJ Estate.
15 grudnia zaplanowano otwarcie kolejnych placówek handlowych: salonu z artykułami wyposażania wnętrz Jysk, sklepu z produktami spożywczymi, drogeryjnymi i dekoracyjnymi Dealz, sklepu zoologicznego Maxi Zoo, drogerii Rossmann, dyskontu niespożywczego TEDi, punktu optycznego Ziko Optyk oraz sklepu z tradycyjną żywnością i wyrobami garmażeryjnymi Bacówka.

Jak zapowiada TDJ, to nie wszystkie sklepy, jakie znajdą się na terenie Fabryki. Uruchomienie kolejnych zaplanowano etapami. Oferta zostanie wzbogacona w dwóch pierwszych kwartałach 2024 roku. Docelowo centrum handlowo-usługowe zajmie powierzchnię 6 ha. Obecnie trwają prace projektowe nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu.


Tagi:

Komentarze

 1. herman 15 grudnia, 2023 at 7:08 pm - Reply

  Kolejny po Kauflandzie przy Brynowskiej szkodliwe uzależnianie nas od niemieckich pośredników w handlu. Tak się dajemy robić w konia oczywiście rękami władz Katowic.

  • oberschlesien 15 grudnia, 2023 at 7:53 pm Reply

   władze Katowic każą robić ci tam zakupy?
   wytłumacz jeśli potrafisz w jaki sposób cie robią w konia?

   • herman 15 grudnia, 2023 at 10:27 pm Reply

    a jaki mam wybór. Dookoła Kaufland, Kaufland, Lidl, Lidl Lid (czyli Kaufland), Aldi. Oligopolizacja rynku jest zagrożeniem dla wolności handlu, wolnej konkurencji i bezpieczeństwa. Narazie nie musisz tam robić zakupów, ale niedługo nie będziesz miał wyjścia. Herr Oberschlesien jesteś patriotą, ale niemieckim.

    • ben 16 grudnia, 2023 at 9:17 am Reply

     I pisze to herman, cokolwiek to znaczy.

     • herman 16 grudnia, 2023 at 11:13 am Reply

      a co znaczy ben?

      • Ewald ze Ida Hűtte 27 grudnia, 2023 at 9:05 am Reply

       To poszukej sie niyjaki “Społem”. Na Panewniku cheba je jedyn.

       • herman 27 grudnia, 2023 at 10:38 am Reply

        Lepij ucz sie po rusku chopie, to ci sie bardziej przydo.

 2. Piotr 15 grudnia, 2023 at 3:11 pm - Reply

  porównywanie do Libero to lekka przesada. zastanawia mnie tylko czy ktoś przeliczył obciążenia tego ronda w Piotrowicach

 3. Edward 15 grudnia, 2023 at 11:46 am - Reply

  W końcu chińską tandete trzeba gdzieś sprzedawać…

 4. Krycha 15 grudnia, 2023 at 8:18 am - Reply

  Włodarze Katowic całkiem powariowali. Całe miasto zabetonowane. Małe sklepy wszystkie diabli wzięli. Kto będzie łaził po tych moloch ach skoro społeczeństwo coraz uboższe?

  • Coraz nowszy polski ład 15 grudnia, 2023 at 11:48 pm Reply

   Nie martw się, nie Twoje pieniądze tam ktoś zainwestował, najwyżej on zbankrutuje.
   Lepiej pomyśl, co za diabli wzięli małe sklepy i dlaczego społeczeństwo coraz uboższe.

 5. Adam 14 grudnia, 2023 at 1:31 pm - Reply

  Kolejny po Libero bezsensowny moloch.

Dodaj komentarz

*
*