Reklama

Dokonał samospalenia przeciwko rządom PiS. W Katowicach zapalą światełko ku jego pamięci

Redakcja
W Katowicach upamiętnią człowieka, który dokonał samospalenia. Spotkanie w 4. rocznicę śmierci Piotra Szczęsnego, czyli „Szarego Człowieka” obędzie się w Panewnikach.

„Szary Człowiek” to Piotr Szczęsny, który na warszawskim pl. Defilad, dokonał samospalenia. Doszło do tego 19 października 2017 roku. Mężczyzna oblał się substancją łatwopalną i podpalił. Jego protest zakończył się śmiercią w szpitalu 29 października. Jak wynika z manifestu, protestował m.in. przeciwko ograniczaniu wolności obywatelskich, łamaniu konstytucji i zasad demokracji. Krytykował ostro rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Od tamtych wydarzeń co roku odbywają się manifestacje, które mają upamiętniać śmierć „Szarego Człowieka”. Jedno z takich spotkań zaplanowano 29 października, dokładnie 4 lata po jego śmierci, w Katowicach. W miejscu nietypowym, bo w Panewnikach. W tym miejscu, przy ul. Panewnickiej 130, znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Piotrowi Szczęsnemu. Zgromadzeniu będzie towarzyszyła muzyka na żywo i recytacja poezji.

Spotkanie rozpocznie się w piątek, o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*