Reklama

Dni Załęża czyli sport, koncerty i pojazdy ręcznej roboty

Łukasz Kądziołka
Pierwsza taka impreza w Załężu. Przez dwa dni mieszkańcy będą świętowali na różne sposoby. Ma być sportowo i muzycznie. Spore zainteresowanie powinien wzbudzić korowód pojazdów z byle czego. Autorzy najlepszych pomysłów będą mogli wygrać rower lub bilety do wesołego miasteczka.

Chociaż imprezy w Załężu odbywają się od dawna, to jeszcze nigdy mieszkańcy nie mieli okazji uczestniczyć w dniach dzielnicy. W tym roku, po raz pierwszy, odbędą się Dni Załęża. Dwudniowa impreza została podzielona na dzień sportu i dzień kulturalny, połączony z festynem rodzinnym. Wszystko zaczęło się w piątek. Odbył turniej piłkarski, mini turniej koszykówki, był też tenis stołowy. Osobny turniej piłkarski został rozegrany na konsolach wideo.

Drugi dzień imprezy to jeszcze więcej atrakcji. Wszystko rozpocznie się o godzinie 12 od rywalizacji. Chętni wezmą udział w zawodach Tour de Załęże. Jednak nie będą to zawody kolarskie. Zadaniem uczestników będzie stworzenie najbardziej pomysłowego pojazdu i przebrania. Będą trzy kategorie: dzieci do lat 12., młodzież i dorośli (powyżej 13. lat) i rodzina (maksymalnie 4 osoby, w tym co najmniej jedno dziecko). Korowód uczestników Tour de Załęże przejdzie ulicami dzielnicy ok. godz. 13.45 – 14.00 z siedziby Domu Aniołów Stróżów (ul. Gliwicka 148) na Plac Londzina. Najlepsze pojazdy mają szansę na nagrody, m.in. rower, rolki, bilety do Legendii i Aquadromu w Rudzie Śląskiej. Zapisy od godziny 10.30. Z kolei od 14, na Placu Londzina, będą występy dzieci, dmuchane atrakcje, konsole Xbox, pokazy psów ratowniczych i ścianka wspinaczkowa. Na zakończenie na scenie wystąpi Marcin Wyrostek. Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*