Reklama

Długa noc w teatrach w Katowicach i nie tylko, czyli Noc Teatrów Metropolii

Spektakl "Kordian" w Teatrze Lalki i Aktora "Ateneum". Fot. Tomasz Zakrzewski.

Redakcja

Kilkanaście scen, warsztaty i spotkania z aktorami. Tak przedstawia się w wielkim skrócie program wydarzeń 10. Nocy Teatrów Metropolii. Choć bilety w większości już się rozeszły, to nadal można wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach dodatkowych. 

Mieszkańcy regionu ruszą tłumnie do teatrów w nadchodzący weekend. Powodem jest Noc Teatrów Metropolii. Wydarzenie odbędzie się już po raz dziesiąty. O dużym zainteresowaniu świadczy to, że biletów na większość spektakli już nie da się zdobyć. W ciągu jednej nocy w piętnastu teatrach publiczność zobaczy 25 spektakli. Brak wejściówek nie oznacza, że nie będzie można skorzystać z teatralnych atrakcji. W Katowicach w akcji bierze udział 6 teatrów – Teatr Śląski, Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Teatr Bez Sceny, Teatr Żelazny, Teatr Korez oraz Teatr Gry i Ludzie. Poza spektaklami w promocyjnych scenach, goście mogą wziąć udział w warsztatach, wykładach i spotkaniach z twórcami. Poniżej kilka katowickich propozycji na 10. Noc Teatrów Metropolii.

Teatr Śląski (Rynek 10)

17.00, Scena w Malarni
Sztukowanie. W sztuce 1+1 może dać każdą liczbę z wyjątkiem 2. Pablo Picasso – twórczość (prowadzenie wykładu: Katarzyna Czapla-Durska).
Wstęp 1 zł, polecane dla widzów 16+.

18.00, kawiarnia przy Scenie w Malarni
Ukryte talenty, czyli wernisaż twórczości plastycznej pracowników teatru, połączony z kiermaszem. Wstęp wolny.

18.00-22.00, pracownia plastyczna przy Scenie w Malarni
Nowy lokator teatru – warsztaty plastyczne dla dzieci, których tematem jest narysowanie teatralnej maskotki. Polecane dla rodzin, wstęp wolny (obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru)

18.00-22.00, Scena Kameralna
Zagraj to! – warsztaty aktorskie w dekoracjach do sztuki „Oskar i Pani Róża” E.-E. Schmitta, prowadzone przez Alinę Chechelską i Marka Rachonia, wykonawców tytułowych ról w tym spektaklu. Wstęp wolny, wejście o każdej pełnej godzinie.

Teatr Gry i Ludzie (al. Niepodległości 2)

16.00-18.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci.
18.30-20:30 – Warsztaty ze stylistką „Sukienka łatwa i trudna” (prowadzi Paula Dziubek).
22.00-22.30 – „Zmiana stylu – zmiana kobiety. Coco Chanel – ikona mody” – wykład i prezentacja multimedialna.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Teatr Bez Sceny (ul. 3 Maja 11)

19.30-21.30 „Przy otwartej kurtynie” – umożliwienie widzom obserwowania przekształcania teatralnej przestrzeni na potrzeby różnych spektakli. Wstęp wolny.

23.00-0.15
„22 lata Teatru Bez Sceny. Zaczęło się od Panny Julii” – projekcja pierwszego spektaklu Teatru Bez Sceny. Wstęp wolny; rezerwacja: 606 611 926, 602 442 707; [email protected]

Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” (ul. Św. Jana 10)

21.00 „Ja – Robak”
Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, inspirowane plastyką „Kordiana”, podczas których każdy z uczestników będzie mógł wymyślić i zrobić własnego robaka (prowadzenie: Katarzyna Żagiell-Kubik, Daniel Szymański).
Wstęp jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona (obowiązują zapisy: [email protected] , tel. 32 2537779 i 32 6029256).

Więcej szczegółów dotyczących Nocy Teatrów Metropolii można znaleźć TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*