Reklama

Deweloper rozpoczyna budowę ronda. Będą utrudnienia

Wizualizacja osiedla Ceglana Park, źródło: develia.pl.

Redakcja
Obok powstającego osiedla powstanie nowe rondo. Deweloper rozpoczyna budowę, która ma zapewnić dojazd do nowego kompleksu mieszkaniowego. Przez najbliższe miesiące ruch będzie tu utrudniony.

Budowa osiedla Ceglana Park rozpoczęła się wiosną 2019 roku. Od tamtej pory na razie oddano do użytku pierwszy etap. Aktualnie trwa realizacja kolejnego, II etapu, który jest na ukończeniu. Jednak to dopiero początek, bo deweloper – spółka Develia – pod koniec czerwca ogłosił uruchomienie sprzedaży już V etapu dużej inwestycji mieszkaniowej.

Teraz rozpocznie się też dostosowywanie układu drogowego do potrzeb powstających pomiędzy Ceglana a Meteorologów mieszkań, których ma być łącznie ponad 700. Na tej drugiej ulicy powstanie rondo, które umożliwi wjazd na teren osiedla. Jak informuje Urząd Miasta, MZUiM przekazał spółce Develia teren pod budowę ronda na ul. Meteorologów, które powstanie w pobliżu cmentarza wojskowego.

Firma Drogopol – wykonawca, który na koszt dewelopera zrealizuje inwestycję drogową – w poniedziałek, 8 sierpnia, ma rozpocząć prace. Zgodnie z harmonogramem, mogą one potrwać 4 miesiące. W tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Roboty obywać się będą przy punktowym zawężeniu jezdni.


Tagi:

Komentarze

 1. […] Rozpoczyna się budowa ronda. To warunek, który miasto postawiło deweloperowi, zgadzając się na inwestycję mieszkaniową. Więcej TUTAJ. […]

 2. Mon 9 sierpnia, 2022 at 8:36 pm - Reply

  Jakie miasto betonu takie inwestycje totalne dno !!!

 3. Meteorolog 8 sierpnia, 2022 at 11:44 am - Reply

  Ciekawe czy deweloper zbuduje też ścieżkę rowerowo-pieszą przewidzianą w planie przestrzennym…? Od strony ronda na Ceglanej Develia najwyraźniej o tym „zapomniała”, a urząd miasta ogrodów jak zwykle śpi zamiast interweniować

 4. MM 8 sierpnia, 2022 at 8:13 am - Reply

  Jak oni sobie wyobrażają rondo w takim ciasnym miejscu? Pewno środek będzie miał średnicę 3 m tak jak kiedyś w Starym Chorzowie. Tylko, że tamo pseudorondko szybko zlikwidowali bo okazało się, że jest tak małe, że większe samochody i tak jadą prosto bo nie miałyby jak takiego maleństwa objechać. Część kierowców osobówek też tak robiło i powstał tylko chaos. Dlatego dość szybko miasto zrezygnowało z tego pomysłu i teraz są tam światła na skrzyżowaniu i jest porządek. Tu będzie podobnie. Mini rondko będzie tylko stwarzało korki. Po co coś takiego na wyjeździe z osiedla?

 5. […] Dzisiaj ma rozpocząć sie budowa ronda na ul. Meteorologów. To inwestycja dewelopera. Więcej TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*