Reklama

Detoks dla płuc. Bar tlenowy w centrum Katowic otwarty

Łukasz Kądziołka
Metropolia otworzyła drzwi byłej siedziby Muzeum Śląskiego. W środku powstał bar tlenowy, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać za darmo. Już pierwszego dnia pooddychać świeżym powietrzem chciało dużo osób.

W byłej siedzibie Muzeum Śląskiego przy al. Korfantego powstał bar tlenowy. W strefie relaksu mieszkańcy mogą skorzystać z czterech urządzeń, dzięki który chociaż przez chwilę poczują czyste powietrze. Urządzenia oczyszczają powietrze w pomieszczeniu i wtłaczają w nie około 70% tlenu. Tak wzbogaconym powietrzem goście metropolitalnej strefy oddychają przez rurki. Jego jakość bardzo różni się od zanieczyszczonego, które dostaje się do płuc na co dzień. – Nasze organizmy przed tym powietrzem bronią się. Najważniejszym mechanizmem obronnym jest to, że nam się potężnie spłyca oddech. My oddychamy na co dzień powierzchnią płuc, która wynosi ok. 15 %. Kiedy smog jest duży, wtedy powierzchnię płuc wykorzystujemy w dziesięciu procentach. To powoduje braki tlenowe w organizmie. Takie powietrze odwraca wszystkie negatywne skutki niedotlenienia. Zwiększa się zarówno wydolność fizyczna, jak i intelektualna – mówi Marcin Sędziński, właściciel baru “Pełną Piersią”. Urządzenia w barze zostały specjalnie wykonane do tlenowych sesji.

Efekty czuć nawet po krótkim użyciu. – Postanowiłem skorzystać i zobaczyć jak to wygląda. Jestem zadowolony, bo inaczej się oddycha podczas tego seansu. Uważam, że coś takiego powinno być powszechne i ogólnodostępne  dla wszystkich. Warto – mówi Jerzy Piątkowski, mieszkaniec Sosnowca. Bar tlenowy będzie dostępny dla wszystkich, ale tylko na kilkanaście dni i przez dwie godziny dziennie. Ma być otwarty do 16 grudnia. Od poniedziałku do piątku w godz. 9-11, a w weekendy od 10-12.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*