Reklama

Coraz więcej zamkniętych szkół w Katowicach. To efekt długiego weekendu

Redakcja
Zdalna nauka w kolejnych szkołach w Katowicach. W ostatnim czasie przybywa zamkniętych placówek. Już nie tylko klasy, ale całe szkoły mają lekcje online.

Niedawno pisaliśmy o szkole podstawowej nr 38 w Kostuchnie. Placówka pod koniec października musiała w całości przejść na naukę zdalną. Tam po raz pierwszy w tym roku szkolnym pojawiło się większe ognisko koronawirusa, przez które trzeba było szkołę zamknąć. Teraz sytuacja w szkołach jest coraz trudniejsza. Zamykane są kolejne. – To jest problem nie tylko dla dzieci i nauczycieli, ale również dla rodziców, którzy nagle muszą się zająć swoimi dziećmi – mówi Sławomir Witek, naczelnik wydziału edukacji i sportu w UM Katowice.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni jest takich dzieci coraz więcej. Jak mówią urzędnicy, to najprawdopodobniej efekt pierwszego w tym miesiącu dłuższego weekendu przy okazji obchodów Wszystkich Świętych. Widać, że od tamtej pory przybywa zakażeń wśród uczniów i nauczycieli. Jeszcze do niedawna w Szkole Podstawowej nr 33 na os. Witosa wystarczające było wyłączanie poszczególnych klas. Teraz szkoła w całości przeszła na zdalną naukę na okres dwóch tygodni. Również od poniedziałku na kwarantannie jest Zespół Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka i tak pozostanie przez najbliższe 14 dni. W trybie zdalnym uczą się także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 67 na Kokocińcu. Od dzisiaj do 26 listopada potrwa kwarantanna w SP 21 w Podlesiu. Już w weekend dyrektorka tej placówki sygnalizowała, że może być to konieczne. Okazało się, że jest, bo do placówki nadal wpływają zgłoszenia dotyczące kolejnych zakażonych uczniów.

Kwarantanna w placówkach trwa zwykle 10 dni od momentu ostatniego kontaktu z osobą zakażoną. Jednak opinię dotyczącą ograniczeń spowodowanych sytuacją epidemiologiczną w danej placówce wydaje sanepid, a ostateczną decyzję podejmuje organ prowadzący, czyli gmina. Łącznie, zgodnie z najnowszym raportem (stan na 16 listopada, godz. 10.00), naukę zdalną wprowadzono dla 127 klas i grup w katowickich szkołach i przedszkolach. Z domu uczy się już 2781 uczniów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*