Reklama

Droga w Ligocie zapadła się pod ciężarówką. Powstała duża dziura

Fot. Olga Lorek.

Ł. K.
Jezdnia zapadła się w Katowicach Ligocie. Samochód częściowo wpadł na kilkadziesiąt centymetrów w dziurę i zablokował ruch na jednej z ulic Ligoty. Dziura jest zabezpieczana przez miejskie służby.

Awaria na drodze w Ligocie. Około godziny 8.30 ciężarówka zapadła się na skrzyżowaniu ulic Panewnickiej i Koszalińskiej. Od tego miejsca do dworca kolejowego droga była zamknięta przez kilkadziesiąt minut. Pod samochodem ciężarowym powstała dużej wielkości dziura przy krawędzi jezdni. Tył wpadł na około 30-40 cm, pojazd zawiesił się na osi. Ciężarówka przewoziła asfalt na potrzeby trwającej budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Panwenickiej.

Straż pożarna i policja zabezpieczały miejsce zdarzenia. Najpierw trzeba było przeładować materiał, a następnie koparka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów wyciągnęła ciężarówkę z zapadliska. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna jego powstania. Sprawa została przekazana Katowickim Wodociągom, ponieważ nie jest wykluczone, że ma to związek z infrastrukturą podziemną.

Aktualnie utrudniony jest tylko nieznacznie wyjazd z ul. Koszalińskiej. Ruch na ul. Panewnickiej powinien się odbywać bez przeszkód.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*