Reklama

Chcesz lecieć do Holandii? Musisz mieć test na koronawirusa wykonany tuż przed lotem

Zdjęcie: Piotr Adamczyk/Katowice Airport.

Redakcja
Podróżowanie po Europie w czasie epidemii koronawirusa jest bardzo utrudnione. W większości państw, zaraz po przylocie, trzeba odbyć 10-dniową kwarantannę. Ostatnio nowe regulacje wprowadziła Holandia, która wymaga negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego nie wcześniej niż 4 godziny przez lotem. Dlatego na lotnisku w Pyrzowicach powstał specjalny punkt, w którym można szybko wykonać test.

Ruch lotniczy w Europie i na świecie praktycznie zamarł. Obecnie z Pyrzowic obsługiwane są tylko cztery regularne trasy: Dortmund, Eindhoven, Londyn-Luton (wszystkie Wizz Air) i Warszawa (PLL LOT). Dodatkowo biura podróży oferują loty czarterowe do Hurghady, Marsa Alam, na Fuerteventurę i Zanzibar.

W związku z nowymi przepisami wprowadzonymi w Królestwie Niderlandów, na lotnisku w Pyrzowicach pojawiła się możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego na obecność koronawirusa. Holandia wymaga, żeby taki test został przeprowadzony nie wcześniej niż 4 godzony przed wylotem do tego kraju.

W Pyrzowicach taki test można zrobić od 4 godzin do 60 minut przed rozkładową godziną odlotu do Eindhoven. Punkt wymazowy zlokalizowany jest w kontenerze przed terminalem pasażerskim A. Na lotnisku informację dotyczącą miejsca wykonywania testów antygenowych można uzyskać przy wejściu do terminalu pasażerskiego A (punkt pomiaru temperatury) oraz w punkcie informacji lotniskowej.

Badanie realizuje Laboratorium Medyczne Lab-Med (www.lab-med.pl) w cenie 120 zł. W tej kwocie pasażer otrzymuje zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, potwierdzające uzyskany wynik testu, które przekazywane jest drogą elektroniczną w ciągu 40 minut od pobrania materiału.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*