Reklama

Capgemini potwierdza: przeprowadzamy się do biurowca Skanskiej

Grzegorz Żądło
Dużo zamieszania wśród pracowników katowickiego oddziału Capgemini wywołał mój niedawny tekst na temat przenosin firmy z wieżowca Altus do biurowca Skanskiej przy ul. Chorzowskiej. Jak się okazało, zarząd firmy chciał jeszcze przez jakiś czas utrzymać sprawę w tajemnicy. Po mojej publikacji, pracownicy dostali oficjalną informację. Mają się przeprowadzić w nowe miejsce z końcem roku.

Nieoficjalnie o planowanej wyprowadzce Capgemini z Altusa napisałem 17 lutego, przy okazji otwarcia pierwszego z biurowców Skanskiej. Teraz sprawa jest już jasna. Zarząd firmy potwierdza moje informacje. – Rzeczywiście, z końcem 2015 roku wyprowadzimy się z Altusa. Druga nasza lokalizacja  w Katowicach, czyli biurowiec Atrium pozostaje bez zmian – informuje Joanna Nowocień z działu PR Capgemini. Pracownicy firmy zajmą 5,6 tys. metrów kwadratowych w drugim biurowcu Skanskiej, który ma być gotowy w połowie roku. Obecnie Capgemini zatrudnia w Katowicach ponad 1,5 tys. osób.

Capgemini to firma, która zamuje się consultingiem, projektowaniem, rozwojem i wdrażaniem kompleksowych projektów informatycznych, a także outsourcingiem w różnych dziedzinach.

Tagi:

Komentarze

  1. robert 30 czerwca, 2017 at 5:53 pm - Reply

    Podobno CG chyli się ku upadłości więc nie dali rady utrzymac 2 budynków . i te zwolnienia

Dodaj komentarz

*
*