Reklama

Były prezes sądu kandydatem na prezydenta Katowic

Łukasz Kądziołka
Były prezes Sądu Rejonowego Katowice-Zachód kolejny, kandydatem na prezydenta Katowic. Jarosław Gwizdak chce „zamieszać” w nadchodzących wyborach. Cel to nie tylko fotel prezydenta.

Nowe ugrupowanie i nowy kandydat na prezydenta Katowic. Jarosław Gwizdak zasłynął rezygnacją ze stanowiska prezesa Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w chwili, gdy rząd Prawa i Sprawiedliwości zajął się reformą sądownictwa. Doświadczenie zdobyte w trakcie zarządzania katowickim sądem chce teraz wykorzystać w katowickim samorządzie. – Mam wrażenie, że ktoś nam te Katowice odbiera. Ewentualnie, że myśmy – jako ludzie, obywatele – dali sobie odebrać trochę prawa do Katowic i prawa do współdecydowania. Jako sędzia, jako prawnik mam okazję się temu przyglądać i mam do tego krytyczny stosunek. Też nie chcę, żeby moje miasto było oddane właśnie dwóm wielki zwalczającym się siłom. Zawsze staram się znaleźć jakąś „siłę numer trzy”, a być może ją stworzyć – mówi Jarosław Gwizdak. Trzema filarami programu wyborczego Gwizdaka mają być: edukacja, ekologia i estetyka. Sędzia będzie kandydował z ramienia nowo powstałego stowarzyszenia pod nazwą „Prawo do Katowic”. – Chcemy zaistnieć. Będziemy kandydować do rady miasta. Będziemy chcieli uzyskać mandaty w radzie miasta. Co najmniej zamieszać tą sceną polityczną i tym „duopolem” troszkę potrząsnąć. Trochę im napędzić stracha  – tłumaczy Gwizdak i dodaje, że stowarzyszenie chce być trzecią siłą w katowickiej radzie.


Tagi:

Komentarze

  1. Buba 13 czerwca, 2018 at 7:34 pm - Reply

    Warto zweryfikować informacje przed publikacją artykułu. Pan Sędzia Gwizdak był prezesem Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, nie zaś jak podano Katowice-Wschód.

Dodaj komentarz

*
*