Reklama

Budynek byłej przychodni zdrowia wystawiony na sprzedaż

Grzegorz Żądło
Urząd Miasta Katowice wystawił na przetarg budynek byłej przychodni przy ul. Korczaka 24. Obiekt jest w bardzo złym stanie i wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu. Cena wywoławcza to 3,2 mln zł.

Budynek został zbudowany w 1956 rok. Zanim został szczelnie zamknięty, mieściła się w nim Przychodnia Zdrowia Huty Metali Nieżelaznych „Szopienice”. Potem, przez 18 lat, stał pusty i niszczał. Mimo że KZGM próbował go zabezpieczyć, do środka i tak dostawali się złomiarze, którzy ukradli prawie wszystkie metalowe elementy. Kilka lat temu zniknął też metalowy płot. Złodzieje ukradli również rynny.

W maju 2018 roku urząd miasta ogłosił przetarg na 25-letnią dzierżawę budynku. Dzierżawca miał mieć 3 miesiące na rozpoczęcie remontu i 15 na rozpoczęcie działalności. Do tego czasu płaciłby 950 zł netto miesięcznie. Stawka wywoławcza w licytacji wynosiła 13 100 zł. Nikt się na dzierżawę nie zdecydował.

Miasto wycenia budynek (wraz z działką) na 3,2 mln zł. Ma on 1984,54 m kw. powierzchni. Działka ma z kolei 3016 m kw. Nieruchomość będzie można oglądać od 26 kwietnia do 14 czerwca. Przetarg odbędzie się 21 czerwca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*