Reklama

Bronisław Komorowski ma już stanowisko dla Piotra Uszoka

Grzegorz Żądło
Spekulowano o tym od kilku miesięcy, teraz prezydent Bronisław Komorowski potwierdza, że będzie chciał zatrudnić w swojej kancelarii Piotra Uszoka. Jeśli obecny prezydent Polski wygra w niedzielę II turę wyborów, były prezydent Katowic może się spodziewać propozycji pracy.

Nie jest tajemnicą, że obaj panowie od kilku lat dobrze się znają. Piotr Uszok zorganizował nawet dla Bronisława Komorowskiego ruch poparcia prezydentów polskich miast. Już wtedy pojawiły się informacje, że w przypadku wyborczego sukcesu Komorowskiego, ten zaprosi do współpracy Uszoka. Zapytałem o to prezydenta podczas jego ostatniej wizyty w Katowicach. – Rzeczywiście, będę chciał wykorzystać Piotra Uszoka. Bardzo go cenię. Przede wszystkim za to, że nie jest efekciarski, a zajmuje się ciężką pracą. Poza tym podoba mi się to, że zawsze był apolityczny – tłumaczy Bronisław Komorowski. Dodaje, że będzie chciał zatrudnić Uszoka na stanowisku doradcy bądź pełnomocnika ds. Śląska. W grę wchodzi też rola pełnomocnika rządowego. Ale to już zależy od rozstrzygnięć w jesiennych wyborach parlamentarnych. – Jeśli oczywiście Piotr Uszok się zgodzi – zastrzega Bronisław Komorowski.

Sam Uszok, od czasu decyzji o niestartowaniu w ostatnich wyborach na prezydenta Katowic, konsekwentnie nie zdradza swoich dalszych zawodowych planów. Obecnie jest doradcą ds. inwestycji prezydenta miasta Marcina Krupy i wiceprezesem spółki Carboautomatyka, działającej w branży górniczej. Nie wyklucza też startu w jesiennych wyborach do Senatu.


Tagi:

Komentarze

 1. Ormi 26 maja, 2015 at 1:48 pm - Reply

  Uszok bardzo rozsądnie zabezpieczył sobie solidną robotę na miejscu, ale ciekawe do jakiego tańca władzy ruszą w nowej sytuacji prezydenci okolicznych miast – na taniec z gwiazdami to się nie zapowiada, będzie trochę niezręcznie.
  A rezydencja w Wiśle będzie znowu pokrywać się kurzem?
  Co jak co, ale pamiętliwość to ludzka cecha.

 2. KOSZUTKA.EU 20 maja, 2015 at 11:03 pm - Reply

  W niedzielę Uszok się dowie, czy będzie miał robotę w pałacu… 🙂

 3. Mieczysław 20 maja, 2015 at 10:47 am - Reply

  Świetne to foto do artykułu. Pan Uszok ucieszony wyłania się zza PBK.

Dodaj komentarz

*
*