Reklama

Biurowiec KTW pnie się do góry

Włąściciel TDJ Group Tomasz Domogała i prezydent Marcin Krupa trzymają kapsułę, która zostanie wmurowana pod fundamenty biurowca KTW I

Łukasz Kądziołka
Do tej pory zakończyły się prace ziemne i wybudowane zostały fundamenty. Teraz roboty toczą się w części pod i naziemnej. Przy okazji 2. edycji 4 Design Days odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę mniejszego z biurowców KTW przy Spodku. Odczytano też list architekta Jerzego Gottfrieda, który zaprojektował biurowiec DOKP, zburzony właśnie pod budowę KTW.

Do kapsuły trafiły 3 rzeczy związane ze współczesnymi Katowicami. W plebiscycie internauci wybrali: plakat z fotografią Wojciecha Radwańskiego, wykonaną przez pracownię z Koszutki poszetkę, przedstawiającą śląska architekturę oraz czarne mydło Sadza Soap. W kapsule znalazł się również akt erekcyjny, a wszystko to trafiło do specjalnego sarkofagu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele inwestora, wykonawcy i prezydent Katowic Marcin Krupa.

Powstaje kolejny nowoczesny obiekt, który, mam nadzieję, będzie również wizytówką naszego miasta, i który doskonale wpisuje się w przestrzeń. Nie byłoby biznesu, gdyby nie odważne inwestycje – mówił prezydent.

PRZECZYTAJ: W miejscu DOKP powstaną przesunięte biurowce

Na budowie KTW wywieziono już niepotrzebną ziemię, a w jej miejsce wylanych zostało 14 tys. m sześć. betonu. Wykonawca, firma Strabag, prowadzi prace na 3 kondygnacjach podziemnych. Rozpoczęła się też budowę części nadziemnej. – Pomimo tego, że mamy tylko dwie pierwsze kondygnacje budynku A, wiele podmiotów jest żywo zainteresowanych wynajmem powierzchni. Myślę, że w krótkim czasie będę mógł podać nazwy firm, które podpiszą z nami umowy najmu na dość znaczne powierzchnie – powiedział Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

Budowa mniejszego biurowca, KTW I, rozpoczęła się na przełomie lipca i czerwca ub. roku. Budynek będzie miał 14 kondygnacji (z parterem) i 66 m wysokości. Każde z pięter ma mieć powierzchnię 1480 m kw. Z drugim biurowcem ma być połączony 3-kondygnacyjnym parkingiem podziemnym. Realizacja kompleksu biurowego ma się zakończyć w 2018 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*