Reklama

Bezpłatne projektowanie wnętrz, znani architekci i polski design. Trwa 4 Design Days w Katowicach

Ł. K.
Dorośli będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad, a dzieci zaprojektować miasto marzeń. Warsztaty, porady, spotkania ze znanymi architektami, wystawy i targi czekają na gości 4 Design Days w Spodku i MCK.

Trwa 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku. Po dwóch dniach skierowanych do profesjonalistów, czas na atrakcje dla każdego. W sobotę i niedzielę będzie ich sporo. Dla każdego, kto chce dobrze zaprojektować swoje wnętrze, odbędą się bezpłatne konsultacje z ekspertami. Strefa „Dobrze Mieszkaj” to miejsce, w którym projektanci będą rozmawiali o tym, jak urządzić pierwsze mieszkanie lub przygotować je przed narodzinami  dziecka. Podpowiedzą też jak dobrać meble i kolory oraz  zagospodarować niefunkcjonalną łazienkę. Sobota będzie dniem poświęconym kuchni. W trakcie sesji tematycznej prelegenci będą debatować jak mieszka współczesna polska rodzina, jaką rolę w jej życiu codziennym pełni kuchnia, czy rzeczywiście jest ona sercem domu.

Podczas 4 Design Days będzie można również spotkać znanych i utytułowanych architektów. W „Maratonie Architektury” wezmą udział m.in. Emilia Sobańska, Agnieszka Kaczmarska, Robert Konieczny, Przemo Łukasik, czy Marek Wawrzyniak. Dyskusja ma skupiać się wokół polskich nominacji do nagrody Mies van der Rohe Award, którym poświęcona jest główna wystawa na 4 Design Days 2019.

W weekend zaplanowane zostały też warsztaty pt. „Jak odnawiać stare meble”. Poprowadzi je anglik Jimi Ogden, który przez 15 lat wytwarzał konie na biegunach, a obecnie pracuje w Polsce. Ma tu pracownię, w której nadaje drugie życie starym rzeczom. Kolejne warsztaty pod nazwą „Kolor ma znaczenie – trendy 2019” poprowadzi projektant wnętrz Artur Indyka.

Poza tym goście 4 Design Days, oprócz wystawy Mies van der Rohe Award, będą mogli zobaczyć dokonania studentów polskich uczelni. Wśród nich makietę centrów miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w skali 1 do 500. Pracowało nad nią 43 studentów Politechniki Śląskiej.

Przez dwa dni nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Najmłodsi zajmą się klockami i zabawkami kreatywnymi. Nieco starsi wezmą udział w warsztatach plastycznych wokół tematu architektury i urbanistyki lub wystąpią na scenie, gdzie będą mogli powiedzieć czym dla nich jest architektura.

Dni otwarte na targach 4 Design Days potrwają cały weekend, 26 i 27 stycznia. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00-18.00. Bilety kosztują 15 zł (do 25 stycznia włącznie) i 20 zł (w kasach przed wejściem). Dzieci i młodzież do 16. roku życia oraz seniorzy powyżej 65. lat mogą wejść na wydarzenie za darmo. Szczegółowy program imprezy jest dostępny TUTAJ.

Dla naszych czytelników mamy do rozdania 5 biletów na obydwa dni 4 Design Days. Osoby, które chcą wziąć udział w imprezie, muszą odpowiedzieć na pytanie: W projektowaniu jakich budynków lub wnętrz w Katowicach brał udział Przemo Łukasik, jeden z gości 4DD (trzeba podać co najmniej dwa)?
Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] do godz. 20 w piątek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*