Reklama

Będzie nowa kanalizacja w Szopienicach

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Krakowskiej (źródło: Google Street View)

Szymon Kosek
Przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Lwowskiej rozpoczął się dziś remont sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Prace będą prowadzone na odcinku do ulicy Bagiennej. Zakończą się w maju 2017 roku.

Agnieszka Jaszkaniec, rzecznik prasowy Katowickich Wodociągów S.A., mówi, że problemy mogą mieć przede wszystkim piesi. – Prace będą prowadzone głównie na chodnikach. Ograniczenia ruchu nie będą też dotyczyć całego odcinka jednocześnie, bo remontować go będziemy fragmentami. Dodatkowo w rejonie skrzyżowania Krakowskiej i Lwowskiej zastosowana zostanie technologia mikrotunelingu, która pozwoli zminimalizować utrudnienia – mówi Jaszkaniec. Zapewnia, że o ograniczeniach w ruchu spółka będzie informować na bieżąco.

Oprócz tego możliwe będą przerwy w dostawach wody.

Remont sieci kanalizacyjnej będzie polegał na zastąpieniu obecnego kanału o średnicy 400 mm na kanałem o średnicy 800 mm. Materiał, z którego będą wykonane rury ma być wytrzymalszy niż obecny. Biegnące wzdłuż Krakowskiej dwie sieci wodociągowe zostaną połączone w jedną, również zrobioną z mocniejszych materiałów.

Koszt inwestycji to ok. 3,5 mln złotych. Roboty wykonywane będą przez konsorcjum firm zewnętrznych na zlecenie Katowickich Wodociągów S.A.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*