Reklama

Będą wakacyjne loty z Katowic. Wizz Air zapowiada nowe połączenie

Redakcja

Wakacyjne loty z Katowic. Jeden z przewoźników uruchomi nowe połączenie. To bardzo popularny kierunek latem. 

Niedawno wakacyjne loty zapowiadał LOT. Polski przewoźnik zamierza z Katowic latać do ośmiu lotnisk w Grecji i Bułgarii. Regularne połączenia zostaną uruchomione na przełomie maja i czerwca. Więcej o ofercie PLL LOT można przeczytać TUTAJ.

Teraz kolejny przewoźnik promuje nowe połączenia, nie tylko z Katowic. Nowe wakacyjne trasy Wizz Air zostaną uruchomione w czerwcu 2021 roku. Po dwa loty tygodniowo będą odbywać się z Warszawy i Krakowa na greckie wyspy – Kretę i Santorini. Dodatkowo linia ma realizować dwa razy w tygodniu loty z Gdańska do Splitu i z Katowic na Korfu. Poza tym loty będą odbywać się również na trasie Wrocław-Bourgas (Bułgaria). Z Katowic na Korfu samoloty polecą w środy i niedziele, od 16 czerwca. Bilet ma kosztować od 179 zł w jedną stronę.

Wizz Air to kluczowa linia lotnicza w Katowice Airport. Węgierski przewoźnik ma tu swoją bazę i wykonuje loty od 16 lat. W tym czasie obsłużył ok. 21 mln pasażerów.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 23 stycznia, 2021 at 1:45 pm - Reply

  Tylko lotnisko w Pyrzowicach, nawet po rozbudowie, nie będzie miało rękawów !! Rękawy mają Kraków, Gdańsk, Wrocław a nawet lotniska w Afryce… Wiocha !!

  • Szalonydrogowiec 24 stycznia, 2021 at 3:24 pm Reply

   Rękawy, dla kogo (która linia lotnicza)? Linie nisko kosztowe nie będą płaciły dodatkowo za rękawy, ponieważ to i dodatkowy koszt i przedłuża czas wymiany pasażerów. Z linii, które potencjalnie mogą korzystać to czartery, ale one też raczej jadą po kosztach, Lufthansa (nie wiem na ile da się rękaw podpiąć pod ich CRJ obsługujący Katowice (od 16 marca) i LOT (chyba tylko w przypadku Embraerów). Lotnisko w Katowicach zrobiło analizę kosztów i wyszło, że nie ma zapotrzebowania, kilkaset tyś zł (jak nie dolarów) za dodatkowe wyposażenie musi się zwrócić, czysty biznes. Wymienione przez Ciebie polskie lotniska mają przynajmniej jedną lub dwie linie korzystające z rękawów więcej niż Katowice. Oczywiście, z wizerunkowego punktu widzenia to super, ale jak mają „stać i się kurzyć”?
   Ryanair ani w Birmingham, ani na Teneryfie nie korzysta, Wizz w Krakowie i Birmingham też nie.

Dodaj komentarz

*
*