Reklama

Będą uczyli dzieciaki hip-hopu. Nowy „Lokal na kulturę” w centrum Katowic

Jak mówi Alex, założyciel Hip Hop Spotu, czasem bardziej cieszą go sukcesy jego uczniów niż własne. fot. Patrycja Warzeszka

Ł. K.
Taniec, muzyka i malowanie. Z tych trzech elementów będzie składał się Hip Hop Spot. Dzieci i młodzież nauczą się na czym polega breakdance, beat box i dj’ing.

Jak zapewnia pomysłodawca, to będzie powrót do korzeni kultury hip-hop. Wszystkiego nauczą tu doświadczeni tancerze, dj’e i beatboxerzy. A pomysł na Hip Hop Spot powstał z „zajawki”. – Ja tańczyłem od małego. Kiedy się usamodzielniałem, była to naturalna droga, że zacząłem sam prowadzić zajęcia – mówi Alex Kwoka, założyciel Hip Hop Spotu i dodaje, że trenowanie innych sprawia mu czasem nawet większą radość niż samodzielne starty w zawodach. To on będzie prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ale to nie wszytko, co będzie można robić w niewielkim lokalu przy ul. Warszawskiej 25a (wejście od strony ul. Starowiejskiej). Dzięki wielu znajomościom w hiphopowym środowisku Alex zaprosił do współpracy osoby, które chcą przekazywać swoją wiedzę dalej. Pierwszy dzień będzie dniem otwartym. W sobotę odbędą się warsztaty tańca, robienia muzyki za pomocą gramofonów i winyli oraz własnego głosu. Dodatkową atrakcją podczas pierwszego dnia Hip Hop Spotu będą warsztaty z grafficiarzem. Wszystkie zajęcia w sobotę będą bezpłatne. Na te taneczne miejsc już nie ma, ale na pozostałe jeszcze można się zapisać. Szczegóły dnia otwarcia TUTAJ. Kolejny dzień atrakcji, ale tym razem już dla starszych (powyżej 16. roku życia), to niedziela. W klubie Plebiscytowa 5 odbędzie się otwarty BreakingJam. Zaprezentują się tam osoby, dla których taniec to nie tylko zabawa, ale styl życia. Więcej TUTAJ.

To będzie tylko pokaz tego, co później ma dziać się w nowym miejscu. Regularne lekcje breakdance dla osób od 6. do 17. lat o różnych stopniach zaawansowania. Będą się one odbywały 3 razy w tygodniu. Z kolei raz w tygodniu będzie możliwość uczestniczenia w muzycznych lekcjach (beatbox i dj’ing). Wszystko rusza od przyszłego tygodnia. Grafik oraz cennik można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*