Reklama

Odkryte baseny w Katowicach wciąż zamknięte. Mieszkańcy muszą poczekać. Będzie drożej

Redakcja
Nadal zamknięte są baseny odkryte w Katowicach. Trwają przygotowania do ich uruchomienia. Mimo upałów, mieszkańcy muszą poczekać na to jeszcze kilka dni. W tym roku ceny za wstęp poszły w górę.

Mieszkańcy Katowic nadal nie mogą skorzystać z basenów. Ostatnie upalne dni i te nadchodzące przyciągnęłyby na katowickie obiekty tłumy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia przygotowywał się do uruchomienia basenów. Jeden z nich przeszedł remont. – Od jakiegoś czasu realizujemy plan małej modernizacji Bugli we własnym zakresie. Od gruntownej modernizacji tego basenu minęło już trochę czasu i nasi pracownicy krok po kroku odnawiają różne elementy. W tym roku, w odróżnieniu od poprzedniego, będzie otwarte jacuzzi – mówił Daniel Muc, dyrektor MOSiR-u podczas posiedzenia komisji kultury, promocji i sportu rady miasta. Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia pracownicy malowali tu największą zjeżdżalnię i kładli kafelki wokół basenu. ORW “Bugla” ma zostać uruchomiony 25 czerwca. Katowicki MOSiR spodziewa się kolejek. Mogą one być spowodowane nie tylko dużym zainteresowaniem, ale również nowymi zniżkami. – Od wielu miesięcy przygotowujemy się do obsługi zniżek związanych z Katowicką Kartą Mieszkańca, bo najprawdopodobniej wprowadzenie KKM dodatkowo wydłuży obsługę klienta przy kasie. Trudno będzie o to, żeby kolejki przed Buglą zniknęły. Pracujemy nad tym, żeby była możliwość sprzedaży biletów przez internet – wyjaśnia Muc. Kolejnym basenem, w który zainwestowano przed tym sezonem letnim jest ten przy ul. Gliwickiej. Tam wymieniona została niecka. Wszędzie zapewniona jest obsada już ratowników.

W tym roku wstęp na baseny będzie droższy niż w ubiegłorocznym sezonie. Podwyżka wynosi w większości 2 zł za wstęp w porównaniu do poprzedniego cennika. Mieszkańcy posiadający Katowicką Kartę Mieszkańca zapłacą połowę ceny.

ORW Bugla i ORW Rolna zostaną otwarte w piątek, 25 czerwca, a obiekt przy ul. Gliwickiej tydzień później – 1 lipca. Zgodnie z obostrzeniami na teren basenu “Bugla” będzie mogło jednocześnie wejść około 4 tys. osób, do obiektu przy ul. Rolnej wejdzie ok. 1200, a przy ul. Gliwickiej z basenu skorzysta 500 osób.

Godziny otwarcia:
ORW “Bugla” – 10.00-19.00 (od poniedziałku do czwartku) i 9.00-19.00 (od piątku do niedzieli).
ORW “Rolna” – 10.00-18.00 (od poniedziałku do czwartku) i 10.00-19.00 (od piątku do niedzieli).
OS “Gliwicka” – 10.00-18.00 (od poniedziałku do czwartku) i 10.00-19.00 (od piątku do niedzieli).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*